USA.QeX.cz

Bazén

Ráno jsem vstával kolem deváté. Teta začala kvůli dětem a kvůli Billovi, který je alergický na kočky, uklízet dům. Chtěl jsem pomoci, tak mi bylo přiděleno vyluxovat bazén. Byla to zase další zkušenost, práce to byla pohodová. Hadice vysavače se zamontuje do vodního čerpadla, které tudíž nesaje vodu pomocí přepadu, ale pomocí vysavače. Na dně bylo něco špíny, ale hlavně utopení brouci a jiná havěť a její součástky. Rovněž bylo nutné bazén trochu dopustit, takže již tak dost osvěžující voda se stávala ještě více osvěžující :) No a teta byla spokojená, že má vlastního „Pool Boye“.

Bazén

Než přijede Rhea, Bill a kluci, chtěla teta trochu více vybavit bazén gumovými hračkami. Vyrazili jsme proto (já a teta) do obchodu s potřebami pro bazény („pool store“), při té příležitosti vzala teta vzorek vody k otestování zdarma. Kira jela do práce, strejda také zmizel a Milka zůstala doma. Cestou tetě zazvonil mobil z její domácí linky, což teta celkem nestíhala, protože v domě kromě Milky nikdo jiný nebyl. Na druhém konci bezdrátu byla její kamarádka Mary se svým šamstrem, který je nejen portorikánec, ale prý také alkoholik. Volala, že je u tety v domě, z čehož tetu málem trefilo. Milka mezitím začala balit naše věci („our shit“, jak by řekla teta :)

No nic, dojeli jsme do „pool store“, kde teta vybrala velký nafukovací kruh se dnem (tedy žádná díra uprostřed) a madly pro Kiru (původní je moc malý), nafukovacího aligátora, nafukovací hrací kruh pro Jordana (jako že vyluzuje zvuky – obsahuje několik velikých kol, které slouží jako tlačítka a spouští příslušný zvuk podle obrázku, který je na daném kole nakreslený) a dva nafukovací kruhy coby lodě, vybavené navíc zelenou plastovou stříkací pistolí (přívod vody byl chytře vyveden asi metrovou hadičkou pod loď, takže měly neustálý přísun vody coby střeliva, pistolky byly navíc vyndávací a tak se mohly použít samostatně).

Je již po hlavní sezóně, proto byly tyto všechny věci ve slevě. Celkově vyšly na něco přes 60 dolarů, test vody byl také cenově příznivý.

Hned vedle se nachází Manhattan Bagel, kam chodila teta každé ráno se svým spolupracovníkem, řidičem school busu, na kávu a na bagel (jako donut, ale nesladké, zde s vejcem („volským okem“) a slaninou). Měl jsem možnost tento bagel také vyzkoušet a již podle vůně byl exkluzivní. Kromě toho koupila teta půl tuctu bagelů různých druhů, „na pak“.

Návštěva

Přijeli jsme, pozdravili se s Mary a portorikáncem a začali nafukovat hračky. Něco zvládly plíce, zbytek nožní pumpa speciálně pro tyto účely (nafukování hraček do vody). Za pár minut (zhruba v poledne) jsme uviděli strejdovu bílou Toyotu Rav 4 a hned proti němu přijížděla ke vjezdu Rhea se zbytkem své rodiny. Se všemi jsme se přivítali a pokračovali v nafukování. Kluci skákali po kruhu pro Kiru, který jsme nafoukli jako první. Hrací kruh je na dvě AA baterie (úžasná věc :) a pistolky jsou taky dost cool, dostřelí prakticky přes celý bazén a na půlku bazénu se s nimi dá velmi přesně mířit.

Většina osazenstva se postupně přesunula do bazénu, my s Milkou jsme ještě pokračovali v rozdělaných pracích na počítačích. Pak mi to ale také nedalo a skočil jsem za zbytkem do bazénu. Po chvíli přišel i strejda. Všechny nově koupené hračky nalezly využití, především aligátor, velký kruh a vodní pistole :) Někdy během toho přišla další tetina kamarádka, která by se dala považovat za její kamarádku nejlepší.

Postupně jsme pozvylézali z bazénu, převlékli se a usedli ke stolu, kde se servírovalo hovězí, pečená cibule, bramborová kaše, omáčka a okurkovo-rajčatový salát.

Po jídle jsme si ještě chvíli povídali a pak nadešla chvíle, kdy nás Rhea hodlala opustit, měla totiž ještě v úmyslu zavítat na chvíli na boardwalk. Rozloučili jsme se s klukama, s Billem i se Rheou a naposled jim zamávali.

Nákupy

Když už nebylo nic moc co na práci, vydali jsme se nakupovat. Na seznamu byla baterie do foťáku, trička pro Milčina taťku a sada DVD-ček Garfielda. Začali jsme v mallu, kde je vše hezky na jednom místě. V místním RadioShacku jsme objednali baterii do foťáku za poloviční cenu, než jsme čekali, s tím, že mi ji teta při nejbližší příležitosti pošle.

Milka si v místním Disney store pořídila „Lumpy graduation“, tedy svého oblíbeného fialového elefanta s tradiční hranatou čapkou a srolovaným diplomem v chobotu za příznivých $3.99 ($4.27 incl. VAT).

V jednom místě byla naprosto úžasná věc – na podlahu se od stropu promítal např. interaktivní rybníček s plovoucími rybami, přičemž promítací plátno v podlaze obsahovalo nějaké senzory (spíše fotosenzory než tlakové senzory, protože k vyvolání akce stačilo dané místo zastínit třeba rukou), takže když se do rybníčku šláplo, od nohy se začaly objevovat kruhy ve vodě a ryby se rozprskly pryč, v jiné scéně se přejetím ruky nad deskou překreslila scéna a po chvíli se automaticky překreslila zpátky. Prostě bomba!

Ve čtvrtém obchodě s oděvy jsme sehnali dvě pěkná trička ve správné velikosti (po $10.79), ta předchozí byla buď moc dlouhá a úzká, nebo moc krátká a široká. Není to sice Nike, jak jsme chtěli, ale Nike evidentně na slony nešije ;) Zbytek však zůstal neodškrtnutý. Milka u jednoho z menších stánečků koupila podepsanou fotku s Jaromírem Jágrem za $3.00.

Před opuštěním mallu jsme se ještě stavili na večeři u Burger Kinga, kde jsem si dal klasického Whoppera ($2.79) bez sýru a Milka Whoppera Juniora ($1.59). U nás Burger Kinga (zatím) nemáme a tak jsem si ho chtěl ještě pořádně užít. Vyfasoval jsem papírovou korunu a samozřejmě ztopil papírovou „vystýlku“ tácu, jakou známe od McDonalda.

Opustili jsme mall a pokračovali do „Coconutu“, což je obrovský obchod s CD a DVD, kde jsme ale s Garfieldem neuspěli.

Obchodní dům Target měl sice nějaké balení Garfieldových „cartoons“, ale toto bylo černé a my si pamatujeme zlaté balení.

Předposlední zastávkou byl Wal-Mart, kde jsme pro mého mladšího bráchu koupili vyžádanou hru „Cars“ pro Nintendo DS za $29.95. Navíc jsme koupili „flavoured water“ a nějaké další drobnosti.

Milka chtěla pro svého taťku nějaké americké pivo, aby věděl, co všechno jsou lidé schopni pít :) Ale v obchodě alkohol v drtivé většině neprodávají a obchod s alkoholem (liquor store), který byl naším posledním cílem, měl již zavřeno. Zamířili jsme proto zpět k domovu.

Večerní bazén

Ačkoliv jsme byli celkem unavení, zdálo se nám noční plavání jako docela dobrý nápad. Venku nebylo zrovna vedro, ale voda v bazénu byla příjemná. S Milkou jsme se chopili stříkacích pistolek a začali po sobě pálit. Teta byla pouze přihlížející, ale určitě se dobře bavila. Milka si po pár mých přesných zásazích do obličeje vzala na výpomoc potápěčské brýle, načež mě obrala o zbraň, protože jen tak jsem jejímu vodnímu náporu nemohl odolávat. Nepomohlo nasazení chemických zbraní (kdy jsem po Milce, resp. jejím směrem, vrhnul plovák s chlórovými kapslemi) ani můj styl Kung-Fu :)

Po nějaké době byl čas vylézt z bazénu, ale protože venkovní vzduch byl mnohem studenější, zrovna jsme se do toho nehrnuli. Vymýšleli jsme různé hovadiny, kdo vyleze jako první a proč zrovna ten dotyčný nemůže, a fakt jsme se u toho výtečně bavili.

Do postele jsme pro zvýšenou aktivitu hostitelů zapadli až kolem 1:30.

Podstránky