USA.QeX.cz

Downtown Disney

Na park Busch Gardens, který je ve stylu Six Flags, jsme byli moc utahaní, moc „učekaní“ a moc nevyspalí, protože by to znamenalo jet ještě více než hodinu směr Tampa Bay. Další zajímavý park, Sea World, zase za investované peníze nepřinášel tolik – jeden rollercoaster „Kraken“, jednu vodní atrakci, množství show, možnost sáhnout si na pár mořských tvorů a tak. Orlando nabízí muzeum Titanicu s ukázkou schodiště i autentických artefaktů a nedaleko je krokodýlí park „Gatorland“.

U snídaně mě napadlo totéž, co tetě do telefonu radila Sheila, tedy vyrazit do Downtown Disney, což je městečko patřící k Walt Disney Worldu, plné především obchůdků se suvenýry a jiných nákupních možností s Disneyho tématikou.

Snídaně byla přesunuta do salónku, protože stávající prostory restaurace se začaly rekonstruovat. Přišlo mi, že nové uspořádání má hodně pozitiv oproti klasickému řešení, hlavně věci jsou na jednom místě a ne roztahané po celé restauraci.

Po snídani jsme nabrali letáčky, sedli do auta, zadali Downtown Disney do GPS, nenechali se zavést přes 2000 mil daleko do Kalifornského Disneylandu a zadali jiné Downtown Disney, které bylo necelé 2 míle odtud. Za pár minut jsme byli na místě, zaparkovali a vyrazili.

Začali jsme ve velikém obchodě se vším možným s „oficiálním“ motivem Disney postaviček, budov, vozidel nebo scenérií. Název hovoří za vše - „The World of Disney Store“. Výběr je opravdu obrovský: odznaky, nášivky, knihy, omalovánky, audio CD, video DVD, sladkosti, pochutiny, krmení pro domácí mazlíčky, samolepky, ozdoby na vánoční stromeček, sošky (včetně Lenoxu, který teta sbírá), tužky, pastelky, trička, mikiny, čepice, kšiltovky, ponožky, čelenky (samozřejmě hlavně čelenky s ušima „mikymauze“). Určitě by se pouze těmito Disneyovskými předměty dala kompletně vybavit domácnost.

Než jsme to celé prošli, měli jsme v košíku balení dvou CD soundtracků z Disney parků ($24.98), krabičku bonbónků pro Milčiného kocoura ($4.50) a dva ručníky slisované do miniaturních balíčků, které svou velikost získají až po styku s vodou ($3.00 za každý). Celkem jsme tam utratili $37.79 včetně $2.31 taxy. Store Number bylo 5988 a obsloužila nás pokladní Michelle.

Pokračovali jsme doprava a mířili do Pooh's Corner, což je obchod se vším, co má s medvídkem Pú co společného – tedy i Heffalump. Cestou jsme se stavili v „Once Upon a Toy“ (Store Number 5911), kde jsme koupili malou knížečku s příběhem Heffalumpa, doplněným o CD s nahrávkou příběhu za $5.98 plus $0.39.

Dalším cílem byl obchod „Disney's Days of Christmas“ (vše pro Vánoce s Disneyho motivy), sousedící s „The Art of Disney“ (ručně kreslené, včetně pána, který to kreslil na místě. Vypadal jako businessman a připadal mi namyšlený).

V Pooh's Corner jsme se dozvěděli, že Heffalump nepatří Disneymu a tudíž na něj Disney ani nemá autorská práva. V jakémsi „výprodeji“ jsem si koupil balení šesti pravítek se šablonami různých Disney motivů – dvě obsahovala písmena a pak každé ze čtyř zbývajících obsahovalo motivy z jednoho ze čtyř Disneyho parků (Magic Kingdom, Epcot, Animal Kingdom a Disney-MGM Studios).

Zavítali jsme do Rainforest café, na které jsme narazili již v Atlantic city. Bylo to opravdu úchvatné. Kromě toho tam měli pár slonů. Jednoho takového, „Tukiho“, coby součást sbírky maskotů Rainforest café, si Milka (samozřejmě po zaplacení :) odnesla s sebou coby součást své sbírky slonů. Stál $1.99 a s taxou $2.12. V tomto Store #0103 na pokladně 06 nás ve 13:22 obsloužila Vanessa.

Pozdně jsme obědvali v nedalekém McDonaldu (namátkou třeba BigMac Meal za $3.80, celkem $12.48 + $0.81). Hned vedle něj se nachází prodejna firmy LEGO. Prohlédli jsme si aktuálně nabízené stavebnice, pokusili za $8.00 nabrat do menšího kelímku nějaké LEGO kostky, které by se mohly hodit. Ty hlavní pro stavbu domu ale nebyly k dispozici, takže jsme to nakonec vzdali. Kira mezitím pomáhala kompletovat puzzle s motivem „Spongeboba“, tak jsme se přidali. Podařilo se nám ho zkompletovat, tak jsme od pána dostali certifikáty („Certificate of Achievement“), vyplnili hlasovací lístky „z kolika kostek se puzzle skládá?“ a odešli zpět na parkoviště.

Vrátili jsme se do hotelu a v nedalekém CVS/pharmacy jsme koupili plyšového slona Dumba ($6.99) a tři balení preclíků Flipz po dolaru. V sousedním obchodě se suvenýry jsme koupili pivní tácky s nápisem „Don's bar“ pro kamaráda a Disneyho samolepky se jménem pro mého mladšího bratra. Celková útrata $7.47. Zalezli jsme na pokoj a zahájili odpolední odpočinek. Teta usnula, Kira šla do bazénu a my jsme vytáhli notebooky a to nám vydrželo až do momentu, kdy jsme šli spát.

Podstránky