USA.QeX.cz

Florida

Vstali jsme před devátou a vyrazili na snídani. Byla o něco chudší, než v předchozím hotelu, ale přesto bylo možné si vybrat. Tři druhy cereálií, dostatek pečiva (ale žádné donuty, místo nich byly muffiny), dva druhy kávy, dva druhy čaje.

Dále na jih

Ve tři čtvrtě na deset jsme vyráželi, pokračovali dále na jih. Po zhruba dvou hodinách bylo střídání řidičů, protože teta byla utahaná. Tak nastoupila Kira, já jsem se stěhoval na sedadlo spolujezdce a teta mířila dozadu za účelem kvalitnějšího odpočinku. Během několika mála minut usnula. Díky své nové pozici jsem fotil jak zběsilý, protože ze zadních sedadel se fotí poměrně špatně. Ve výhledu kromě vzdálenosti a horšímu zornému úhlu vadilo i srdíčko zavěšené na zpětném zrcátku, které by tam ale podle zákonů nemělo co dělat. Na to ale samozřejmě každý kašle, dost často včetně strážců zákona.

Díky focení a notebooku mi cesta ubíhala poměrně rychle. Zastavili jsme se v návštěvnickém centru Jižní Karolíny (to včerejší v Severní Karolíně už byla zavřená), GeorgieFloridy.

Florida

Floridské „Visitor's center“ bylo opravdu veliké, Florida je totiž továrna na zábavu. Jmenujme především obrovský Walt Disney World, dále Universal Studios Resort, Busch Gardens, Daytona Races, Kennedy Space Center, Miami Beach a mnoho, mnooooho dalších. Na Floridě totiž panuje poměrně stálé klima, které jen tak nezhatí start či přistání raketoplánů nebo potěšení návštěvníků zábavních parků. Walt Disney World jako Floridská dominanta se ale skutečně nezapře, cestou jsme třeba minuli stožár vysokého napětí, složený ze tří kruhů, který jasně znázorňoval hlavu Mickey Mouse.

Oběd v Subwayi

V půl třetí sjela Kira z dálnice, abychom nabrali palivo pro auto i pro sebe. Oběd jsme sehnali ve fastfoodu Subway (prodávají „suby“, což jsou takové lepší obložené bagety), Milka měla tuňákový sandwich za $2.54 a já si dopřál dva hotdogy za $2.64. Pokračovali jsme hned vedle do Dunkin' Donuts, kde teta nedostala své oblíbené „ice coffee“, protože co měli prodali a nové ještě neudělali. Zato já jsem ochutnal předražené Smoothie s příchutí jahoda-banán. Dalo by se to popsat jako zmrzlinový nápoj – je velmi hustý, ale přesto jej lze pít brčkem. Samozřejmě to brčko je o něco tlustší, vidím to na brčko o průměru 0.5 cm. Za dvě deci v lepším plastovém kelímku se platily skoro $4.00, ale úplně to co do objemu stačilo. Nechtěl bych vidět, jak bych zdolával to půllitrové :)

Tampa

Pokračovali jsme až do Tampy, kde jsme byli přijati tetinou přítelkyní a Kiřinou kmotrou Sheilou, jejím partnerem a jejich dvěma dětmi. Dům obývají také dva kocouři, Midnight a Twister. Midnight má rakovinu, byl mu před nějakou dobou odoperován nádorový útvar z tlamičky (a za tři týdny jej bohužel budou muset nechat nastálo uspat - doplněno později).

Karyn, v jejímž pokoji jsme byli ubytováni, má pro nás nezvyklý a pro mě do té doby neznámý vkus – „goth“ čili vyznavačka Gotického hnutí. V jejím pokoji se nacházely lebky, kostlivci, v knihovně pak egyptské záhady a kniha mrtvých. Na stěnách měla vylepeny plakáty kapely „My chemical romance“. Sama Karyn (věk 15 let, plus mínus rok) nosila v době naší přítomnosti své světle hnědé kudrnaté vlasy ve dvou copech po stranách svého uhrovitého obličeje, měla zásadně černé oblečení, černé kanady a nehty taktéž na černo. Nejčastěji mi připomínala Lydii (Winona Ryderová) z filmu Beetlejuice
Její nevlastní otec Curtis má v oblibě „native americans“, tedy indiány (původní obyvatele Ameriky), jejichž artefakty, jako lapače snů a podobně, se nacházejí po celém domě. Je to pěkné. Má voperovaný defibrilátor a proto si nedopřával žádné aktivní zábavy. Mluví velmi tiše a má různá tetování.

Vůbec Američané mají hodně tetování, mé dvě sestřenice nevyjímaje. U nás je to bráno spíše jako znak chuligánství, v USA je to ale opravdu spíše ozdoba nebo něco, co daného člověka charakterizuje. Přišlo mi, že hena zase tolik nefrčí, většina lidí se nechává klasicky natrvalo tetovat. Po návratu z USA koukám na tetované lidi úplně jinýma očima.

Sheila, matka Karyn, je menší paní s bříškem. Má středně dlouhé kudrnaté zrzavé vlasy, světlou pleť (jako to tak bývá) a její profesí je poštovní doručovatelka. Její automobil má proto netradičně volant na pravé straně, aby při ládování schránek nemusela vystupovat z auta nebo jezdit v protisměru. Ostatně všechna „oficiální“ poštovní vozidla mají volant na této, tedy opačné straně.

Večeře v Golden Corral

Po krátkém povídání si jsme hromadně vyrazili do nedaleké restaurace „Golden Corral“, opět typu „all you can eat“. Za jídlo pro osm lidí se platilo $99.98. Výběr byl velmi pestrý, včetně čtvrtek kuřete (jako je známe z Česka) a skvělého, na místě připravovaného, steaku. Nechyběly ani tradiční přílohy jako šťouchané brambory nebo hranolky. Salátu pak byl velmi pestrý výběr, stejně jako přílohové zeleniny. Zákusky se skládaly z jello, dortů a tak dále. Navrch zmrzlina se sypáním, které tvořili gumoví medvídci, sladké fazolky, lentilky a další. Kromě toho bylo možné zmrzlinu polít čokoládovou a ještě jinou polevou (topingem). My Evropané jsme si zmíněné sypání dopřávali samostatně, což nebylo obvyklé a vzbuzovalo to údiv.

Byli jsme tedy ubytováni v pokoji Karyn, děti asi byly od přísného Curtise nějak nezvykle uplaceny, protože to vypadalo, že se uskromnily celkem bez řečí.

Podstránky