USA.QeX.cz

Gulf

Vzbudili jsme se a při cestě do kuchyně jsme narazili na dalšího člena Sheiliny rodiny. Je jím starší syn Bradley, který působí v Orlandu, pracuje ve vodním parku Wet 'n' Wild. Nasnídali jsme se (Sheila ráda a velmi dobře peče, takže k snídani byl nápoj dle volby a Sheiliny skvělé sušenky („cookies“)) a připravili se na koupání. Na plánu byla návštěva pláže u Mexického zálivu („Gulf of Mexico“) ve městě Sarasota, asi dvě hodiny na jih od Tampy.

Jednalo se přesně o tu Sarasotu, kde v základní škole „Emma Brooker Elementary School“ si onoho osudného úterního rána dne 11. září 2001 prezident George W. Bush s tamními dětmi četl a kde se také dozvěděl, co se právě v NYC děje. Z této základní školy také vedl první projev k Americkému lidu a komentoval nastalé události.

Narvali jsme se do tetiné Toyoty Highlander, přičemž jsme vyzkoušeli i zadní sedadla. Do auta se nás tedy vešlo sedm. To je ještě o jednoho více, než kolik by nás mělo být při cestě na Niagarské vodopády, pokud na ně v posledním týdnu dojde. Cestou se přehnal klasický Floridský déšť – nejdřív nic, pak smršť, že bylo taktak vidět na auto před námi, a za minutu zase svítilo slunce.

Gulf of Mexico

Sheila nás navedla na parkoviště blízko pláže, kde jsme zaparkovali a vyrazili k vodě. Vlny nebyly zrovna malé, ale alespoň příjemně houpaly. Zato z potápění nebylo nic, protože vlny stále vířily písek ze dna a do větší hloubky se mi moc nechtělo, protože se v té oblasti nacházejí proudy, které člověka táhnou od břehu do moře (jak nás upozorňovaly všudypřítomné cedule).

Kdo nebyl ve vodě, sbíral na břehu mušle. K nalezení byly kromě klasických škeblí i „šneci“ nebo špičaté zatočené jehlany. Mnoho z nich bylo ještě obydlených. Nejvíce se dařilo Kiře, která to ale odnesla slušně spálenými zády. Teta do vody téměř vůbec nešla a nabídla se, že udělá nějakou fotodokumentaci. Vzala si náš styl k srdci a fotila opravdu často a všechny. Akorát jsem se obával, aby mi zbyl akumulátor i na zpáteční cestu.

Viděli jsme z pláže dvě smrště, nejprve se jedna přehnala na pravé straně, po chvíli na levé straně. Naštěstí žádní žraloci ani tornáda neměli v plánu vylepšit náš pobyt u Gulfu.

Nakonec jsme se spakovali, osprchovali, na záchodech převlékli a vyrazili zpět směr Tampa. Krátce po odjezdu jsem postřehl automobil, jehož SPZ hrdě hlásala „Hawaii“. Jak se tam kruci dostal? :) Tou dobou jsme byli od Toms River vzdušnou čarou zhruba tisíc mil (těch tisíc mil...).

Podstránky