USA.QeX.cz

I-95-N

Vstali jsme asi ve čtvrt na deset, nasnídali se (opět v salónku), dobalili a počkali na Kiru, než doveze vozítko na zavazadla. Naložili jsme ho a jeli k výtahu. Čekali jsme na výtah, čekali, stále jsme čekali... přijela nová skupina lidí, takže výtah jezdil pořád tak, jak jsme si to nepředstavovali. Naštěstí jsme se ale dočkali před jedenáctou, do kdy jsme se měli odbookovat :) Za 5 nocí se platilo včetně taxy $655.00, $119.00 za noc a $12.00 taxa.

Okolo 10:30 jsme vyrazili směr sever, New Jersey. Drželi jsme se Interstate 95 North, která vede stovky a stovky mil severojižním směrem po východním pobřeží – od Miami, přes New York až na sever státu Maine.

V Richmond Hill v Georgii jsme se ve 14:42 stavili na oběd u McDonalda (místo klasického Cheeseburgeru mají tady na jihu v Dollar Menu Double Cheeseburger, dohromady jsme jich spořádali devět, celkem jsme za sebe platili $4.00 za 4 Double Cheeseburgery, $1.29 za velkou colu a $1.00 za Apple pie, na pokračující hlad pak ještě další 2 Double Cheeseburgery, jeden pro sebe a druhý Kiru – celkem tedy $5.66 + $1.07 + $2.14), dvakrát jsme brali benzín, viděli převrácené auto v příkopě, viděli hořící auto odstavené na krajnici, viděli dvě auta s prasklými pneumatikami.

Pokoušeli jsme se sehnat strejdovi Pecans (pekanový ořech, ořechovec), ale ani v Georgii ani v Jižní Karolíně jsme úspěšní nebyli. Samozřejmě jsme minuli South of the Border, bylo 18:00 a zbývalo nám ještě 600 mil a 11 hodin jízdy.

V půl desáté jsme dorazili do hotelu Comfort Inn u Petersburgu, protože ve Quality Inn chtěli skoro stovku za noc. Milka hodila hlášku, která nás totálně zbořila – že nepotřebujeme kvalitu, že nám stačí komfort :)

Nicméně ani v Comfortu to nebylo o nic moc lepší, ale je sobota, což znamená nejvyšší taxy. Dálnici jsme tedy opustili na 45. míli. Ještě jsme se stavili v nedalekém KFC na večeří ($5.19 za Twister Combo vč. „wedge“ a Pepsi + $0.99 za Snacker. Celkem $6.74) a pak jsme definitivně zapadli na pokoj číslo 234.

Podstránky