USA.QeX.cz

Nákupy

Vstávali jsme o něco později, bylo na čase se pořádně vyspat :) Nikdo v domě nebyl, čehož jsme využili k udělání několika fotek interiéru a případných detailů. Po nějakém čase přišla teta. Čekali jsme na kurýra FedExu (Federal Express), který měl doručit objektiv (subjektiv :) pro mého spolužáka. Během čekání vypnuli (opět) proud, navíc v domě začínalo být bez funkční klimatizace horko. Ve dvě hodiny odpoledne jsme čekání vzdali a vyrazili na jídlo někam do „air condition“.

Oběd v Charlie Brown's Steakhouse

Teta měla dneska strejdovu Toyotu Rav 4, protože s ní byla dopoledne v servisu na pravidelné prohlídce ($300.00 za filtry a další hlouposti, výměna oleje je v rámci „warranty“ zdarma). Jeli jsme do Charlie Brown's Steakhouse a opět si místo klasického jídla vybrali salátový bar. Stálo to necelých 40 dolarů a díky tetině kupónu to bylo nakonec $35.00 i s dýškem („tip“).

Venku bylo opravdové horko a auto stálo celou dobu na slunci. Proto do něj teta odmítla nastoupit a místo toho jej pomocí dálkového ovládání na klíčích nastartovala, čímž spustila klimatizaci, a vrátila se zpět do budovy. Tomu se říká vychytávka! Počkali jsme a po několika minutách přeběhli do krásně vychlazené pojízdné ledničky :)

Nákupy

Pokračovali jsme do Best BuyCircuit City, zkusit koupit baterii do mého fotoaparátu Sony DSC-V1. Neúspěšně. Tak jsme pokračovali domů, kde již na nás čekal „Door Tag“ na druhý pokus doručovatele FedExu.

Vyrazili jsme obratem. Nejprve jsme se stavili v CVS/pharmacy pro tetiny léky. Ovšem než jsme stačili dojet k drive-in okýnku, před vjezdem do křižovatky z hlavní ulice se ozvala rána a pak rytmické klapání, které měnilo interval podle rychlosti auta. Zastavili jsme jak nejdříve to šlo, abychom zjistili, že máme v pneumatice vražený odhadem šestipalcový hřebík.

Flat tire

Teta vytočila číslo asistenční služby AAA („Triple A“), kterou pravidelně platí, aby s tím něco udělali. Nám nezbývalo nic než čekat a klimatizovat. Nicméně na nás přišla žízeň a tak jsme se s Milkou vydali kolem tři čtvrtě na pět do nedaleké CVS, abychom sobě i horkem zmožené tetě dopřáli trochu osvěžení. Tetina voda přišla na $1.19, naše cola na $1.29.

Asi za čtvrt hodiny přijel maník z AAA (resp. Hall's Gulf Service) a pokusil se hřebík vyndat. Když urazil hlavičku, poměrně neobratně vyměnil pneumatiku za rezervu. Nasazení heveru na správné místo však znamenalo, že si tento tělnatý mechanik musel lehnout na naprosto rozpálený (ale ještě ne tekutý) asfalt. Podle tety nevozí žádné nářadí („vercajk“) a jsou vybaveni (znalostně i nářaďově) jen na výměnu pneumatiky či odtah vozidla.

Další nákupy

Po úspěšné výměně jsme zhruba po další čtvrt hodině pokračovali do lékárny a do FedExu, kde jsme převzali balík. Cestou do Wal-Martu nás teta zavezla do čtvrti s krásnými (a velkými) domy. Většina z nich vypadala jako malé hrady či zámky. Některé se teprve stavěly či opravovaly a na lešení jednoho byla úplně nahoře velká figurka Spidermana a hned vedle z komína koukala velká figurka Shreka.

Teta nás vzala na skvělou italskou zmrzlinu v kelímku Rita's Italian Ice, která se prodávala nedaleko. Dnešními příchutěmi byla Alexova limonáda, višeň, čokoláda, root beer, jahoda, mango, divoká černá višeň, „island fusion“, mátový čokoládový chip a pina colada. Malá stála $1.29, střední $1.89 a velká $2.36. Byla opravdu výtečná.

Pokračovali jsme do Wal-Martu, kde jsme nakoupili pár dárků a pití. Kromě toho si Milka koupila obal na CD ($1.97), já nová sluchátka pro MP3 přehrávač ($8.34) a igelitové pytlíky se zapínáním „Ziploc“ ($2.64). Celkem jsme tam nechali $46.07.

Dorazili jsme domů kolem osmé, pak už se nedělo nic zajímavého. Milka uklidila mušle z Floridy, vypálila pár „fotkových“ CD a řešila ukradený mobil – novou SIM, mobil i paměťovou kartu MMC.

Podstránky