USA.QeX.cz

SFGA safari podruhé

Vstávali jsme kolem deváté a začali bušit do kompů. Milka si objednala novou Nokii 6230i, tedy přesně tentýž telefon, který ji byl na začátku pobytu zcizen. Kolem desáté vykoukla teta a po chvíli začala připravovat snídani. Měli jsme namazané bagels, já s peanut butterem, Milka s máslem a sour creamem (konzistencí pomazánkové máslo, chutí zakysaná smetana).

Kolem poledne nás strejda vyzval, že vezmeme psy a půjdeme na ostružiny. To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít :) Ušli jsme čtyři bloky, minuli žlutou kosočtvercovou ceduli „Dead End“ a po chvíli chůze po nezpevněné rozježděné cestě jsme odbočili vpravo. Tam se již nacházely keře obsypané krásnými velkými černými ostružinami. Po mnoha hrstech se na cestě kousek od nás objevila teta ve svém Highlanderu, naložila nás a odvezla zpátky. Okamžitě jsme zjistili, že každých tak pět malin nás stálo něco krve na různém místě. Milka napočítala jedenáct štípnutí od „mosquitos“. Vyložili jsme psíky, vzali náležitosti a foťáky a vyrazili směr Six Flags Wild Safari – díky nedávné návštěvě parku Six Flags Great Adventure jsme měli zbylé vstupenky. Strejda mohl jet s námi, teta měla na safari ještě nějaké další zbylé vstupenky. Samotné vstupné pouze na zvířátka stálo $18.99.

Cestou jsme se ještě zastavili v Nike Factory Store v Jackson's Premium Outlet, kde jsme dvě trička Nike velikosti 3XL, původně určené pro Milčiného taťkum vyměnili na kase za dvě trička velikosti XL, tentokrát určené pro mě. Každé tričko stálo $9.99. K procesu výměny jsem potřeboval doklad totožnosti, tedy pas, což nebyl problém.

Během cesty k safari trochu sprchlo, takže když jsme projížděli kolem „Velkého dobrodružství“, rollercoaster Kingda Ka nebyl v provozu – v dešti není nikdy, protože při rychlosti 128 mil za hodinu je střet s padající kapkou celkem bolestivý. Zajímalo by mě, co dělají s broukama :)

Začali jsme jízdou kolem bizonů. Následovala parohatá zvířata, pštrosi, další parohatá zvířata a další pštrosi. Pak jsme dojeli ke slonům, kteří se ale drželi dost ve střední části výběhu, takže zoom dostal zabrat. Následovali žebrající velbloudi, kteří byli tento den na safari asi to nejlepší, co jsme viděli.

Bohužel bylo všude spousta


zaměstnanců ZOO
, kteří dbají na nekrmení zvířat a na zavřená okna u návštěvnických automobilů. Viděli jsme jakési VIP offroad auto, které nejen že mělo všechna okna dole, ale především nemělo potřebu se držet silnice a jezdilo mezi zvířaty tak, jak se mu zachtělo. Kousek od slonů jsou další tlustokožci – nosorožci. Jeden z nich měl uražený roh, jež ležérně ležel na bok.

Ve výběhu opic se nachází kus ze zrušeného rollercoasteru, pravděpodobně Lightnin' Loops. Teta si posteskla, že byla daleko větší legrace, když opice pobíhaly volně, houpali se na zpětných zrcátkách a močily na kapotě. Ovšem velké množství hlášených škod na vozech přinutilo vedení safari k podniknutí bezpečnostního opatření v podobě oploceného výběhu.

Stavili jsme se ještě na parkovišti na úpatí atrakce Kingda Ka, kde se nachází obchůdek se suvenýry s tématikou safari. Milka našla co hledala – stroj na výrobu „peníků“ ze safari s motivem slona. Tentokrát jsme se již kvůli „králi horských drah“ tolik nezdržovali.

Na zpáteční cestě ze safari jsme se stavili nejprve ve Wawa, kde teta vybrala z ATM (Automated Teller Machine) nějaké peníze, pak znovu u Burger Kinga, na pozdní oběd. Jednalo se o velmi dobře situované místo, kde se stavuje hodně lidí jedoucí do nebo z SF: Great Adventure. Snad právě proto jsme čekali zhruba 3 minuty, než jsme se dostali k objednávce a zaplacení a pak dalších neuvěřitelných 17 minut, než nám jídlo vydali. Já jsme si dal menu dvojitého Whoppera se sýrem ($4.29), Milka Chicken Burger ($3.09). Bylo to výborné, hlavně free refill nápoje :) To mi fakt bude chybět...

Pokračovali jsme do lokace nazvané „New Egypt“, kde nám strejda ukázal dům, kde bydlel. Byl hned u borovicového hájku a vzhledově se od strejdova současného přístřeší moc nelišil. Další zastávkou byl rybník, kam strejda patrně chodil rybařit. Rybník (mosquito farm :) ale vypadal docela vyloveně, tak jsme pokračovali opět dále.

Zastavili jsme u za čtvrt hodiny zavírajícího „Harry's Discount Liquors“, kde jsme zakoupili šestibalení zaručeně amerického piva „Michelob“, ve třetinkových skleněných hnědých lahvích se šroubovacími uzávěry. Usoudili jsme, že Budweisser není ta pravá značka :)

Zastavili jsme se ještě v takovém tom menším supermarketu „Super Stop“ nedaleko strejdova domu pro chleba, sázkový tiket a noviny. Teta byla unavená a chtěla jet domů, natáhnout se.

Doma teta lehla na sofa a prakticky okamžitě usnula. Ještě jsme jednou se strejdou vyrazili do Super Stopu, aby si strejda mohl sázkový tiket podat. Po návratu jsem se věnoval Cestovnímu deníku, protože mám co dohánět :) Milka se mezitím pokoušela sbalit všechny své slony a zbytek našich věcí do dostupných zavazadel. Máme sice o jeden kufr, který nám teta ochotně dala/půjčila více, ale není to taková hrůza. Nicméně to vypadá, že po důkladné kompresi obsahu to nějak zavřít půjde.

Teta Milce ještě připomněla, že má ve skříni „panda pillow“, krásný velký polštář z lamy s motivem pandy. To byla celkem čára přes rozpočet a vypadá to, že lama... teda panda... prostě polštář budeme muset transportovat v ruce.

Podstránky