USA.QeX.cz

Bodie a San Francisco

Vyrazili jsme do Bodie. Po deseti mílích jsme najeli na třímílový nezpevněný úsek, který byl místy docela zlý.

U brány nás zkasíroval postarší ranger s plnovousem (ZZ Top). Městečko duchů Bodie bylo úžasné, zejména kvůli tomu, že takhle po ránu tam bylo jen pár lidí a tak opravdu vypadalo pustě. Strávili jsme tam hodinu a půl, ke konci už bylo docela hodně návštěvníků. Prošli jsme ještě hřbitov a vrátili se do auta.

Vydali jsme se na šestihodinovou jízdu do San Francisca. Vrátili jsme se do Nevady a projeli její hlavní město Carson City. Kapitol jsme bohužel neviděli. Poté jsme jeli do Rena, za kterým jsme vjeli do zácpy. V té jsme strávili přes hodinu.

Zastavili jsme se u Burger Kinga na pozdní oběd a pokračovali do Sacramenta. Kolem něj jsme pouze projeli a přes San Raphael dojeli k mostu Golden Gate Bridge. Dojeli jsme na vyhlídku a překvapil nás silný a studený vítr (59°F = 15°C). Bohužel most byl z části v mracích a na město nebylo vidět prakticky vůbec. Alespoň Alcatraz se objevil.

Přejeli jsme na druhou vyhlídku a pak se vydali přes most (mýtné $5.00) do města. Bylo ještě světlo, tak jsme jezdili po prudkých silnicích, hledali proslulou lanovou dráhu (kterou mnoho lidí nazývá tramvají) a vyřádili se na klikaté Lombard Street.

Dorazili jsme na Pier 39, kde jsme zaparkovali na placeném pakrovišti ($2.00 za 30 minut) a vydali se obhlédnout potenciální zítřejší výlet k Alcatrazu. Skončili jsme v obchodě se suvenýry, kde jsme zůstali až do zavíračky.

Došli jsme k populárním lachtanům, ale už byla docela tma. Když jsme procházeli promenádou se spoustou krámků, chtěli jsme už jít k autu, ale zrovna končila druhá půlhodina parkování, tak jsme ještě chvíli zůstali v dalším obchůdku se suvenýry.

Za parkování jsme platili $6.00 a poté jsme vyrazili hledat nocleh. Volba padla na Rodeway Inn, který je v centru Frisca a má dobré ceny. Motel jsme našli snadno, volný pokoj měli (hned na mě vybalil cenu, protože viděl, že mám v ruce slevové kupóny), tak jsem vyplnil přihlašovací formulář, dostal vstupní kartu a poslal Milku napřed. Mezitím jsme vyndali kufry z auta. Vrátila se s tím, že karta (opět) nefunguje, tak jsem to nejdřív zkusil (bydlíme až ve třetím patře, ještě že mají výtah) a opravdu. Došel jsem na reklamaci a napodruhé to vyšlo.

Ale v pokoji se nacházela pouze jedna queen size postel, která je pro nás tři trochu málo. Došel jsem na druhou reklamaci a recepční tvrdil, že jsem mu nic takového neřekl. Bodejť, když mou standardní úvodní formuli přerušil tím, že vychrlil cenu.

Řekl, že za $10.00 dodá rozkládačku, s čímž jsem souhlasil, neboť už se připozdilo a představa zrušení transakce mi přišla jako horší varianta. Na pokoji jsme ale koukli zpátky do brožury, kde psali, že za dvě postele $64.99 + $10.00 za víkend. I těch původních $80.00 bylo moc. Budeme to řešit zítra během checkoutu.

Bydlíme na 860 Eddy Street, San Francisco, CA.

Podstránky