USA.QeX.cz

Grand Canyon a Las Vegas

Ráno jsme se posbírali, vynechali snídani a vyrazili na jih.

Navajo Bridge

Zastavili jsme se u mostu Navajo Bridge přes údolí řekly Colorado na začátku Grand Canyonu. Jsou to dva ocelové mosty, jeden pro pěší a druhý pro automobily.

Pak jsme se otočili a pokračovali na jih. Minuli jsme "Horseshoe bend", což je otáčka řeky Colorado o více než 180° a vytváří tak tvar podkovy. Původně to byl jeden z plánovaných cílů, ale nebylo téměř kde zaparkovat, k ohybu vedl nikde neznačený zhruba kilometr dlouhý "trail", čili turistická stezka a brácha kolem toho tak prosvištěl, že než mi to došlo, už bylo docela pozdě to někde otáčet. Navíc toho za dnešek máme stihnout hodně a hodina zdržení by se vymstila. Uznávám ale, že mě to mrzí. Horseshoe Bend jsme viděli v roce 2010.

Grand Canyon National Park

První pořádnou zastávkou byl až národní park Grand Canyon. Po vjezdu jsme přejeli Desert View a zastavili se až na vyhlídce Navajo Point. Další vyhlídkou byl Grandview Point, Kaibab Point, Mather Point a Yavapai Point.

Ve Visitor Center bohužel neměli tu správnou brožuru v angličtině, pouze za $25.00 společně s tou druhou "in pictures", kterou jsme ale nechtěli.

Dojeli jsme k vlakovému nádraží a k tamním turistickým informacím, ale tyto informace nebyly pro "konzumní" turisty jakými jsme my, ale pro ty, kteří se vydávají na dno kaňonu.

Hoover Dam

Vyjeli jsme z parku a vydali se do Las Vegas, z části po proslulé silnici Route 66. Přejeli jsme Hoover Dam, kde jsme za $7.00 zaparkovali a prohlédli si tuto monumentální přehradní nádrž. Všimli jsme si, že o kus dále se již buduje velký klenutý most přes údolí. Bylo nesnesitelné horko, teploměr v autě ukazoval 102°F.

Přehradou jsme překonali hranici mezi Arizonou a Nevadou. Projeli jsme přes Boulder City až do Las Vegas.

Las Vegas

Začali jsme hledat ubytování. První zastávkou byl motel přímo u Stripu, kde chtěli $49 za noc. Toto město je prý v týdnu nejlevnější co se ubytování týče a i podezřele nízké sazby v brožuře ukazovaly pokoje již od $9.00 (slovy: od devíti dolarů, nebylo tam ale řečeno, za kolik lidí, co je v ceně a tak). Natankovali jsme a vyfotili slavnou ceduli "Welcome to Fabulous Las Vegas".

Nejprve jsme chtěli něco na okraji, ale ve Vegas něco takového snad ani není. Proto jsme se vrátili na Strip a v hotelu Sahara se poptali. Měli pokoj za necelých $60, ale pouze kuřácký, který jsme odmítli. O kousek dál jsme uspěli v motelu Travelodge, hned vedle Circus Circus Hotel & Casino.

Po prvních problémech s klíčem a pokojem jsme se ubytovali a i přes únavu vydali do blikajících a svítících ulic.

The Strip

Začali jsme prohlídkou kasína New York New York, kde jsme také zaparkovali. Pokračovali do McDonalds na jídlo (double cheeseburger v Dollar Menu, původně jsme chtěli na nějaký levný all you can eat buffet). Dalším kasínem bylo Paris a došli až do kasína Venezian, kde se uvnitř opravdu čas od času prohlánějí gondoly.

K parkovišti jsme se dostali monorailem, který jezdí za $5.00 na osobu. Do postele jsme se dostali kolem jedné hodiny. Teplota stále byla kolem 100°F.

Podstránky