USA.QeX.cz

Hershey Park

Vstávali jsme v 6 hodin, oblékli se, připravili a vyrazili směr Hershey, Pennsylvania. Naším cílem byl zábavní tématický park Hershey Park, vybudovaný čokoládovnami Hershey.

Nejprve jsme se stavili v bance Wachovia, kde teta z bankomatu (ATM) vybrala nějaké dolary, pak jsme se vrátili zpátky k domu, aby si brácha mohl dojít pro zapomenutou hotovost a nakonec 7/11 jsme stavěli na tradiční ranní ice coffeee pro tetu a netradiční snídani pro nás.

Cesta trvala přes dvě hodiny, před sjezdem k Philadelphii se udělala docela slušná pomalu jedoucí kolona, protože jsme trefili na rush hour.

Do parku jsme přijeli skoro přesně v deset, kdy park otevíral. Všem se nám chtělo strašně na záchod :) Nasedli jsme do vláčku, který vozí návštěvníky z parkoviště ke vchodu a obráceně. Tam jsme se setkali s Rheou, Billem, Donovanem, Braydenem a Jordanem. Stáli frontu na elektrický skutr pro tetu, neboť její noha ještě není připravena na dlouhé pochodování. Vypůjčení stálo $40.00 a teta k tomu dostala takovou papírovou brožuru, která umožnila handicapovaným privilegovaný vstup (bezbariérové exity z atrakcí) a dokonce i celému jejich doprovodu.

Začali jsme na xy, což byl Donovanův první loopingový rollercoaster. Pokračovali jsme na dřevěný coaster xy, pak xy, monorail, xy xy. Nakonec jsme se my tři trhli a šli na pořádné costary. První zastávkou byla letošní novinka Fahrenheit, na který jsme čekali zhruba hodinu a půl. Uprostřed čekání se objevil vokální kvintet, který úžasným způsobem zazpíval několik písniček, během kterých jsme se v hadovi posunuli o nějakých pět řad dopředu, což byla zhruba třetina celé délky hada v tom místě. Schoval jsem oba foťáky pod tričko, abychom nenechali historii se opakovat.

Atrakce začíná kolmým rozjezdem nahoru a xy.

Další zastávkou měl být xy, ale brácha chtěl na záchod, takže jsme přešli vchod a dostali se k atrakci Storm Runner.

Uchvátila nás natolik, že jsme si šli stoupnout asi do 30 minutové fronty a záchod nechali na pak.

Atrakce začíná prudkým vystřelením (jako Kingda Ka) a následuje drobná akrobacie ;-) Zařadil jsem ji na druhé místo za Kinda Ka.

Pak jsme šli na Sidewindera, což je atrakce, která tu samou trasu projede nejprve popředu a pak pozadu. Začíná se tak, že vláček je pozpátku vytačen a pak puštěn, čili nástupištěm projíždí v plné rychlosti. Mně se líbila, ale bráchovi ani Milce ne.

Pak jsme to prošli, dali si super hot dog, byli jsme na lachtaní show (kde jsme narazili na zbytek) a tak.

Když už byl čas na návrat, dohledali jsme zbytek (nejdřív jsme se měli sejít ve vodní části, ale nakonec jsme je našli u xy.) Přežili jsme pár dětských atrakcí, prošli Chocolate Factory Tour, koupili spoustu čokolády a pak jsem řídil necelé tři hodiny do Toms River. Cestou jsme se zastavovali v 7-Eleven na občerstvení. Doarzili jsme mezi jednou a druhou hodinou ráno.

Podstránky