USA.QeX.cz

Los Angeles a Hollywood

Ráno jsme spali trochu déle a vynechali snídani. Po deváté jsme vyráželi do Los Angeles. Tam jsme byli za chvíli.

Nejprve jsme najeli na Mulholland Drive, odkud z Mulholland Overlook je krásně vidět na celé město, které bohužel bylo v oparu.

Pokračovali jsme na jih na Long Beach, kde kotví Queen Mary. Za vjezd se v neděli platilo $15.00 ale protože jsme opravdu chtěli pouze udělat pár fotek lodi, ty peníze se nám platit nechtělo. Brácha se zeptal, jestli existuje nějaká možnost nic neplatit a on řekl jenom "go on", což na bráchův nechápavý pohled ještě jednou zopakovat a byli jsme na parkovišti.

Pak jsme jeli do Anaheimu do Downtown Disney a cestou měli tu čest vychutnat si dosyta cholerický záchvat řidiče. Do Disney se uklidnil, takže jsme si sice koupili Nemo-hat (já a brácha, teď zdobí zadní okénko našeho Avengeru :), ale kočičí pochoutky neměli a podle všeho je prodávají pouze na Floridě, kde na podobný sortiment mají více místa.

Na jih od Santa Any je největší mall na západním pobřeží, South Coast Plaza. Bohužel nějak nezbyl půlden na jeho průzkum ;-) Má rozlohu 260 000 m², dvojnásobek OCL v Praze. Největší mall v USA je King of Prussia v Pennsylvánii, který jsme navštívili o dva roky později.

Pak jsme pokračovali do downtownu Los Angeles, projeli ho křížem krážem (zas tak velký není). Mezi mrakodrapy je to podobné, jako na Manhattanu. Všude je špína, ale v LA je méně bělochů a spousta hispánců, mnoho obchodů je zavřených a domů vybydlených. Celé je to takové více zašlé, méně "akční" a menší.

Jeli jsme do části Los Angeles Metropolitan Area jménem Ontario, které bylo dostatečně odlehlé, aby v něm byly nízké ceny. Po prvním neúspěchu (super cena ale no breakfast a no wifi) jsme opět zamířili do Days Inn.

Odnesli jsme kufry do pokoje a vyrazili, bylo už půl čtvrté. Dojeli jsme do Hollywoodu, projeli Hollywood Blvd. kolem Kodak Theatre (kde se každoročně udílí Oskaři) a zaparkovali na parkovišti u krámků, kde bylo dvouhodinové parkování pro zákazníky zdarma.

Došli jsme na Walk of Fame, první hvězdy patřily Beatles. Postupně jsme viděli hvězdy Spielberga, Travolty, Simpsonových a dalších a dalších. Plno hvězd bylo prázdných a nejvíce mě štvalo, že některé hvězdy měly nápis po směru naší chůze, ale více v protisměru. U Kodak Theatre byla spousta lidí, jeden dělal beatbox (po vhození obnosu začal produkci), další spousty byly v kostýmech (Darth Vader, Family Guy, Superman atd.). Přešli jsme na druhou stranu a vrátili se k autu.

Zašli jsme do 7-Eleven, kde jsme posvačili a vyrazili zkusit pláž v Malibu. Jeli jsme přes Beverly Hills na Rodeo Drive. Projížděli jsme domečky přesně odpovídající těm ze seriálu. Dojeli jsme do Bel Air a viděli jsme, že opravdu jsou vidět jenom brány a domy ne. Ale silnici tam měli dost hroznou. Pokračovali jsme do Malibu.

Bohužel jsme do Malibu přijeli dost pozdě, pár minut před oficiálním uzavřením pláže, ale stále bylo v (docela studené) vodě plno surfařů. Obdivovali jsme budky plavčíků, známé z Baywatch. Smočili jsme nohy a po asi půl hodině se vrátili do auta. Cesta zpět do hotelu byla dlouhá téměř 120 km, což bylo zhruba z jednoho konce LA na druhý. Jak malé je toto město :)

Podstránky