USA.QeX.cz

Memphis a Kentucky KFC Buffet

Ráno jsme došli na snídani, ale i když bylo ještě 10 minut, hodiny v recepci už ukazovaly devět a k jídlu už prakticky nic nebylo. Tak jsme se spokojili s kávou resp. koncentrovaným jablečným džusem a vrátili se na pokoj, dobalit kufry.

Vyrazili jsme na sever do MemphisuTennessee, kde jsme byli před dvanáctou. Hlavní atrakcí města je Graceland, bydliště Elvise Prestleyho. Našli jsme ho docela snadno, už z Interstate byl na cedulích.

Zaparkovali jsme za $8.00 na oficiálním parkovišti a zašli koupit vstupenky. Vybrali jsme Platinum, což kromě domu zahrnovalo i další expozice. Na osobu to bylo nějakých $24.00 se studentskou slevou na ISIC kartu.

Po zakoupení vstupenek jsme se šli postavit do fronty na mikrobus, který nás měl převézt pouze přes ulici. Ve frontě jsme prošli neodmyslitelnou kýčovitou fotografovací procedurou. Dostali jsme audioprůvodce a vyslechli první pokyny a informace. Po několika desítkách minut jsme se dostali do mikrobusu a za pár minut jsme stáli před domem.

V domě se nesmí fotit s bleskem ani jakkoliv natáčet audio či video. Prošlo se přízemí a suterén, patro domu bylo Elvisovo privátní a je to zachováno i nyní. K vidění bylo vidět zařízení bytu ze 60. let.

Pak jsme prošli další budovy a prohlídku zakončili u malého rodinného hřbitova, kde je Elvisův hrob. Poté jsme byli mikrobusem opět odvezeni přes ulici.

Pokračovali jsme v muzeu Elvisových automobilů (včetně známého růžového Cadillacu), pokračovali do muzea Elvisových kostýmů (všechny měly stejný střih a lišily se pouze výzdobou) a pokračovali do jeho dvou soukromých letadel. V tamních suvenýrech jsme koupili knihu.

Zašli jsme na zmrzlinu a pak na poslední expozici o Elvisovi ve válce, kam narukoval už jako slavný. Venku bylo příšerné horko, i když teploměr v autě ukazoval "pouze" něco přes 90°F. V autě bylo asi 38°C.

Pokračovali jsme dál na sever, do St. Louis. Projeli jsme cípek Arkansasu a kus Missouri a protože to bylo kousek do Kentucky, rozhodli jsme, že tam zajedeme a zastavíme v nejbližším KFC. TomTom jej našel v obci Paducah.

Cestu nám trochu komplikoval uzavřený most a špatně značná objížďka, ale nakonec jsme dojeli. Dost nás překvapil KFC All You Can Eat Buffet za $6.60, díky kterému jsme se pořádně nacpali. Samozřejmě v nabídce měli typická KFC křídla, která byla tak čtyřnásobná než klasická křidýlka.

Na nocleh jsme zastavili v motelu Econo Lodge. Bohužel na náš pokoj 107 nedozářila Wi-Fi, takže nejbližší možnost internetu bylo dojít s notebookem až ke dveřím.

Podstránky