USA.QeX.cz

Mt. Rushmore

Ráno jsme vyrazili do Rocky Mountains National Park, projeli jsme jej silnicí Trail Ridge Road a bylo to úžasné! Viděli jsme sviště, srnky i losy.

Pak jsme se vydali na sever, přes státy WyomingNebraska do Jižní Dakoty na Mt. Rushmore, velkou část této cesty řídila Milka. Bylo to dost nudné, stačilo nastavit tempomat a jenom kroutit volantem a na I-25 ani to ne, celá interstate vedla většinu doby stále rovně. Jediné, co se dalo dělat, bylo těšit se, že za tímhle kopečkem už určitě bude zatáčka :)

V návštěvnickém centru mezi Coloradem a Wyomingem jsem se zakecal s dobrovolnými zaměstnanci v důchodu, kteří Česko dobře znali a říkali, že jejich známí v ČR se jmenují Novákovi, což je prý něco asi jako Smith v USA, tak jsem řekl, co jsem měl, a oni nešetřili údivem :)

Cestou na Mt. Rushmore jsme se stavili na jídlo v Subwayi a všechny tři nás to stálo dohromady $17.90. Pak jsme taky za $25.01 nabrali benzín.

Hlavy prezidentů jsou asi tak poloviční velikosti, než jsme si představovali.

Když jsme opouštěli přilehlé městečko Keystone, přerušilo vysílání rádia nepříjemné pískání (připomínající modem) a pak se ozvala naléhavá zpráva, že se na Nebrasku žene vichřice, která může přinést velké škody na životech i majetku přičemž bylo i řečeno, kde a přibližně v kolik udeří. Vysílání bylo přerušeno 2x v docela krátkém čase.

Pár minut před západem slunce jsme ještě vzdáleně navštívili první národní monument v USA nazvaný Devils Tower. Fotit se dalo jenom se stativem na velmi dlouhé časy, na 60 sec expozici bylo na fotce kupodivu vidět i zvrásnění hory.

Večer jsme ještě natankovali za $48.01. Nyní jsme v hotelu Rodeway Inn v pokoji 212 na 333 East Hart St., Buffalo, Wyoming 82834. Zítra nás čeká 300 km do Yellowstonského národního parku.

Deník jsem dopisoval v půl druhé ráno.


MapRoute Georgetown,CO Granby,CO_to:_Fort_Collins,CO_to:_Orin,WY_to:_Crawford,NE_to:_Keystone_SD_to:Buffalo,WY map

Podstránky