USA.QeX.cz

Multikino

Ráno jsme vstali v devět, pokecali s tetou před její návštěvou zubaře. Zahučel jsem do sprchy.

Koukali jsme na American Pie: The Band Camp. Reklamy jsou ve filmu lépe načasované, ale čas od času se stalo, že jednu reklamu utli uprostřed a začala nová. To by u nás asi neprošlo :) Jinak nepozoruji žádné změny v délce nebo počtu reklam oproti ČR. Hlavní změnou je, že se střídá reklama s upoutávkou na nějaký pořad či film.

Když se teta vrátila od zubaře, chvíli jsme si povídali a pak jsme vyrazili do kina a na další nákupy.

Kino Marquee Cinemas je jako klasické české multikino. Zásadním rozdílem bylo, že jsme objednali papírový kýbl popcornu (bucket of popcorn) za 10 dolarů, který bylo možné zdarma doplnit. Tato možnost se ale vztahovala pouze na tento bucket, který byl větší než very large popcorn.

Do kinosálu jsme vešli až krátce poté, co film začal, takže nevím, jak jsou na tom s reklamama nebo s upoutávkama na další filmy. Kung-Fu Panda byla skvělá, smáli jsme se často. Během filmu jsme byli jednou doplnit náš kýbl, ale brácha odmítl čekat frontu asi dvanácti lidí a tak se vrátil s nepořízenou. Teta ho vystřídala s tím, že se nějakou frontou vůbec nezalamovala :)

Poté jsme vyrazili do obchodů. Začali jsme ve Wal-Martu, jiném než doposud. Tam jsme pořídili spoustu věci, mimo jiné stativ na foťák a já jsem si koupil cupcakes. Viděli jsme třeba plastový otevírač na dárky (sloužící pouze k rozříznutí dárkového papíru) nebo zajímavou věc, dentální nit vypadající jako kartáček na zuby. Nákup celkem stál $35.60.

Zastavili jsme se v Home Depot, kde prodávají doplňky do domácnosti. Jen tak, na čumendu. Pokračovali jsme hned vedle do Best Buy, kde si Milka pořídila 750 GB externí disk za $149.79. Já jsem se konečně podíval (jen tak pro zajímavost) na nabídku DVD titulů, zejména mých oblíbených seriálů a především nově vydané Futuramy. Je to pro mě pořád rarita, vidět tento animáč volně k prodeji v obchodě...

Další zastávkou byl Dollar Store, kde jsme nakoupili plno drobných nesmyslů ;-) Celkem za $11.24.

Stavili jsme se na večeři ve White Castle. V tomto původně prvním fastfoodu v USA jsme si dali menu č. 1 a menu č. 3, což dohromady znamenalo 14 miniburgerů se sýrem, 3 malé nápoje, 2 hranolky a 1 smažené cibulové kroužky. To všechno dohromady stálo $19.28

Poté jsme se vydali na party pořádanou při příležitosti oslavy prvních narozenin vnučky Lynn. Šli jsme pěšky, což jsem vítal a překvapilo mě, že tento nápad dostala teta, která stále chodí o berlích.

Na párty bylo přes 20 lidí. Narozeninový dort byl klasicky přeslazený, ale pili jsme tam takovou lemonádu (citronovou limonádu ;-) s 5 % alkoholu :) Nakonec jsme měli před sebou deset vypitých lahví, přičemž o většínu se zasloužil brácha. Teta se strejdou pojídali prý vynikající domácí suby, my jsme celý večer vyžili z miniburgerů z White Castlu.

Během povídání si jsme se dozvěděli, že sestřenice čeká páté dítě. To už je docela síla :-/

Po návratu z párty jsme si s bráchou ještě otevřeli "near-bear" Bud Light, který speciálně kvůli nám strejda včera přinesl. Za večer jsme zkusili čtyři různá piva, ze kterých nám nejvíce chutnal americký Budweiser. Bud Light je fakt masakr :)

Večer jsem zarezervoval vstupenky na Empire State Building, celkem jsem za ně vypláznul 63 dolarů.

Podstránky