USA.QeX.cz

New Orleans

Vyrazili jsme na východ po I-20, přejeli jsme hranice Texasu s Louisianou. U Shreveportu jsme zahnuli na jih na I-49 a zamířili do New Orleans.

Před městem Lafayette jsme zamířili na východ po I-10 Eastbound. Nejprve byly kolem nás pouze lesy, ale pak se začala kolem nás objevovat voda, až jsme najeli na dlouhý most nad močály, „Atchafalaya Swamp Bridge“, což byla Louisiana jak vyšitá.

Minuli jsme Mississipi i přilehlé hlavní město Louisiany Baton Rouge a stále po I-10 pokračovali na jihovýchod do New Orleans.

Před New Orleans začalo pršet a to tak, že stěrače nestíhaly a nebylo vidět dál, než na pár metrů. Jen chvíli před tím jsme viděli tirák na boku za sjezdem z dálnice, o kousek dál bylo pár aut v sobě a o kus dál bylo auto v lese.

Bohužel nad New Orleans bylo zataženo a první část prohlídky města pršelo. Věděli jsme, že hlavní atrakcí města je Francouzská čtvrť, ale nedařilo se nám ji najít. Až zpětně jsme zjistili, že kolem nejznámější Bourbon Street jsme jen těsně projížděli. I tak jsme ale měli možnost vidět spousty domů v typické neworleánské architektuře, i když na focení už bylo šero a tak je hodně fotek rozmazaných. To ale předbíhám.

Přejeli jsme přes velký most přes řeku Mississippi, která se zdála být nějaká malá. Dojeli jsme na břeh a opravdu, řeka nebyla nic moc, asi jako rozlitá Vltava. Řekl bych, že Dunaj v Bratislavě je větší.

Nasedli jsme do auta a projížděli kolem dřevěných domů s verandami. Na většině verand nechyběla zavěšená houpačka. Projeli jsme kolem hřbitova ulicí 10th Street, na kterém jsme se prostě museli zastavit.

Hřbitovy v New Orleans obsahují místo hrobů hrobky, jednak kvůli vysoké hladině spodních vod, druhak kvůli častým záplavám - aby v ulicích neplavali nebožtíci.

Pak jsme se vrátili do Francouzské čtvrti a ulicí Canal Street zamířili na "Lake Pontchartrain Causeway", což je se svou délkou 38,4 km nejdelší most na světě. Překlenuje jezero Pontchartrain prakticky v polovině.

Poté jsme jeli chvíli na západ po I-12 a dále na sever po I-55, do města Jackson ve státě Mississippi, po silnicích označené modrou značkou s nápisem "Hurricane Evacuation Route".

Město Jackson je černošské nejen názvem. Hledali jsme Wal-Mart a první nebyl tam, kde ukazovala navigace, což se nám před tím nikdy nestalo. Plno silnic bylo uzavřených, zejména těch, kudy nás vedla navigace. U benzinky bráchovi nešla karta v ani jedné ze tří čteček a musel platit cash.

Ubytovali jsme se v motelu Econo Lodge za necelých $60.00 za noc s kompletní hotelovou výbavou, včetně TV kanálu Comedy Central. Paráda!

Podstránky