USA.QeX.cz

Niagary

Po pozdní snídani jsme nasedli do auta a vrátili se na Niagáry. Brácha si koupil za $30.00 vstupenku na všechny základní atrakce, my jsme šli hlavně do Cave of the Winds, protože jsme chtěli stihnout Niagáry z kanadské strany a ostatní atrakce jsme již buď absolvovali nebo nebyly tak lákavé.

Po zaplacení vstupného jsme dostali nejen pláštěnky, ale i jednorázové sandály. To mě dostalo :) Prošli jsme přes focení do fronty. Když na nás přišla řada, sjeli jsme výtahem pár metrů dolů a štolou vyšli ven. Po dřevěných cestách se zábradlím jsme došli až k úpatí burácejícího vodopádu.

Do Kanady jsme se pěšky přes Rainbow Bridge dostali naprosto v pohodě, když už nebylo moc co dělat, tak jsme zaplatili vstup na Skylon Tower, což je nejvyšší možná vyhlídka na vodopády a udělali jsme MOC dobře. Osobně mě nejvíce zajímalo, zda je přes jezero Ontario vidět silueta Toronta. Co myslíte? :)

!! SPOILER !!
[[Image:toronto-from-skylon-tower.jpg|Silueta Toronta ze Skylon Tower|thumb|right]] Sice jen neznatelně, ale je! Ono je to bratru 66 kilometrů, ale CN Tower nelze nepoznat.

V šest byl sraz u návštěvnického centra, vrátili jsme se do auta a podívali se na Whirpool řeky Niagara. Pak jsme objeli placený most do Buffala a vyrazili po placené dálnici do Bostonu.

Ubytovali jsme se v motelu Super 8, Utica, NY.

Podstránky