USA.QeX.cz

Příprava na roadtrip

Vstávali jsme až asi v 11.00 hodin, ale aktivitu jsme začali vyvíjet až po poledni. Připravili jsme kufry na úterní zahájení našeho roadtripu.

Pak jsme se naskládali se strejdou i tetou do auta a vyrazili. První zastávkou bylo občerstvení u Dunkin' Donuts, což byla bráchova první možnost vyzkoušet vyhlášené koblihy. "America runs on Dunkin' Donuts" hlásá jejich slogan a dalo by se tomu věřit, protože od naší poslední návštěvy narostl počet poboček dobře o 20 %. Tedy kromě Manhattanu ;-) Spolu s Milkou jsme tu nechali $5.79.

Začali jsme ve Sports Authority, kde si brácha konečně koupil tenisky. Kromě toho si pořídil malý plastový frisbee disk. Ale bylo zajímavé tam sledovat ten celý obrovský úsek s výbavami na baseball, rugby, americký fotbal a tak, což u nás vzhledem k nižší popularitě těchto sportů není až tak obvyklé.

Pokračovali jsme do T-Mobile ohledně telefonu pro roadtrip. Teta nakonec za p $47.60 domluvila SIMku na měsíc, se kterou můžeme volat neomezeně na T-Mobile a o víkendech plus máme 300 volných minut na ostatní hovory. Příchozí hovory se čerpají z volných minut. SMS ani data v ceně nejsou, textovky můžeme jen přijímat.

Teta se ptala, jestli je možné aktivovat telefon později, aby nám to pokrylo celou dobu naší nepřítomnosti asi tak pátého července a prodejce říkal, že tohle bohužel není možné a že je nutné telefon aktivovat dnes. Teprve až poté přišla řeč na to, že pátého je vlastně dneska :)

Hned vedle byl Dollar Store, kde jsme nakoupili pár drobností, ale Flipz jsme tam nenašli.

Pokračovali jsme na večeři do All Country Buffet, all you can eat za něco málo přes $11.00 na osobu, bylo nás šest. Pořádně jsem se tam napchal a oni si ze mě dělali srandu, že mám tak velký břicho že si stejně jako Kung-Fu panda za chvíli neuvidím na špičky prstů na nohou a Kira přisadila, že mám tak velké nohy, že se tohohle bát nemusím :)

Vrátili jsme se domů a večer jsme řešili půjčení auta a další administrativu ;-) Teta přišla se zajímavou myšlenkou, jestli se nám vůbec vyplatí druhý přelet. Když jsem to tak spočítal, tak mi vyšlo, že původní plán byl $1500.00 na dvě auta a letenky, ale protože jsme si nebyli jisti, cena se vyšplhala na $2300.00. Nejprve jsme našli super nabídku od Budgetu, ale ti měli LDW v ceně jenom pro návrat do téhož místa. Proto jsme začali hledat u National Car Rental, u kterých jsme nakonec udělali rezervaci: od 8.7. z Denveru do 10.8. do Philadelphie za cca $1735.00.

Odchylka od původního plánu je 5 dní a zrušení druhého letu, výměnou za kompletní přejezd Spojených států. To nám umožní vidět i třeba Gateway Arch v St. Louis. Navíc teta zjistila, že lze po cestě přidat dalšího řidiče, takže nebude problém se po mých pětadvacetinách střídat ve třech.

Podstránky