USA.QeX.cz

Roswell a Dallas

Ráno jsme došli na torzo snídaně, které v devět ráno zbylo, naskládali věci do auta a vydali se do muzea UFO, což je asi to nejzajímavější v Roswellu, který je znám údajným havarováním létajícího talíře 4. 7. 1947.

U vstupu byla mapa světa a mapa USA plná plastových připínáčků nadepsaná "Where are you from". Pod mapami byla informace, že se jedná o údaje pouze z aktuálního měsíce. Z Prahy už tam jeden takový byl, tak jsme ho povysunuli, abychom do stejného místa mohli zapíchnout druhý.

Muzeum bylo poměrně pěkně udělané, ale bylo tam trochu moc textu a málo obrázků. V suvenýrech jsme nic nepořídili, i když já jsem pokukoval po pohledu k zaslání do ČR a brácha po frisbee :)

Nasedli jsme do auta a vydali se do Dallasu, což je přes 800 km. Skoro 300 km jsme jeli po Highway. U hranic s Texasem se začaly objevovat těžební věže. Také jsme přišli na to, proč je v této oblasti tolik kruhových políček. Prostě se samochodné zavlačovací zaříhení Cestou jsme finálně přejeli hranice do Texasu a napojili se na I-30.

Zahlédl jsem u jednoho motelu hodiny, které ukazovaly o hodinu více, než jsme na hodinách měli my. Zkontroloval jsem mapu časových pásem a zjistil, že další časové pásmo prochází hranicí Arizony a Texasu. Přeřídili jsme proto hodiny o další hodinu dopředu.

Přejeli jsme potůček nadepsaný "Colorado River" a opět hledali benzín.

Dojeli jsme do Fort Worth a následně do Dallasu. Stavili jsme se na jídlo v Burger Kingu a poté jsme projeli downtown. Musím přiznat, že mě město mile překvapilo.

Vydali jsme se dál a ubytovali se v motelu Super 8, 17350 Interstate-20, Canton, Texas, 75103, za necelých $72.00. Po dotažení kufrů na pokoj č. 211 jsme si s bráchou vzali plavky a šli do bazénu.

Podstránky