USA.QeX.cz

Saguaro a Roswell

Ráno jsme projeli Tucson (tusón) a kupodivu našli (na druhý pokus) pohřebiště letadel (Aircraft Boneyard) nedaleko letecké základny americké armády Davis-Monthan Air Force Base - "309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group". Udělali jsme několik (asi ilegálních) fotek, včetně letících stíhaček. Když jsme přijížděli, viděli jsme formaci čtyř letadel, které se posléze postupně oddělily a jednotlivě přistály na základně. Při odjezdu jsme na nebi viděli čtyři nezávisle letící stíhačky.

Google Street View pokrývá celý Tucson, kromě silnice vedoucí zkrz boneyard.

Pokračovali jsme do národního parku Saguaro National Park, kde rostou typické arizonské kaktusy. Hned u vstupu je jeden sedmimetrový chlapák, se kterým máme každý fotku.

Bráchy se chytila nějaká alegrie, tak jsem v parku řídil já a zůstalo to tak i v několika následujících hodinách, kdy jsem to valil do El Pasa. Cestou jsme přejeli hranice s Novým Mexikem, kde se láme časová hranice (ona se láme už mezi Arizonou a Kalifornií, ale protože Arizona nemá kvůli vedru letní čas, hodiny zůstávají).

Protože jsme viděli spoustu policejních aut, předal jsem 100 km před El Pasem kormidlo bráchovi.

El Pasem (což zahrnovalo vjetí do Texasu) jsme projeli a pokračovali dále na sever.

Opět nás zastavovali a chtěli vidět doklady. Sice nelezli do kufru, ale zato se zajímali, kde jsme vzali auto. Inu, policejní stát.

Zatímco včera v půl deváté bylo přes 100°F, dnes bylo 56°F a poprchávalo.

Dojeli jsme do Roswellu a ubytovali se v motelu National 9 Inn za $56.00 sakumprásk, adresa je 2001 North Main Street, Roswell, New Mexico 88201.

Podstránky