USA.QeX.cz

San Diego

San Diego Zoo

Po snídani jsme na devátou dojeli do San Diego Zoo, zdarma zaparkovali a na Public Relations aktivovali San Diego Card prvním použitím. Hned jsme se vydali k výběhu koal. Všechny koaly byly čilé, živily se, laškovaly a tak. Některé z nich spaly. Máme spoustu super fotek a videí. Další byli tři sloni.

Pak jsme se přesunuli k pandám. Obě dvě vystavené pandy se živily, třetí malá spala ve větvích.

Pak jsme po travelátorech vyjeli nahoru a brácha se oddělil, aby navštívil letadlovou loď USS Midway. My jsme pokračovali znovu ke koalám, které ale spaly všechny až na jednu za sklem. Navíc bylo v parku už hodně lidí, především dětí z různých summer campů. Pak jsme zašli do suvenýrů a do pavilonu plazů.

Pokračovali jsme k vybraným muzeím v Balboa Parku, kde se nachází i ZOO. Bál jsem se, že to bude pěšky na dlouho, ale jen co jsme zahli za první roh, začaly se objevovat první muzea.

Model Railroad Muzeum

Prvním muzeem bylo Model Railroad Muzeum, které mimořádně otevíralo až v 11, tak jsme deset minut čekali. Byli jsme prvními návštěvníky toho dne :) Bylo to dost působivé.

Air and Space Museum

Pokračovali jsme do Air and Space Museum, ale to nebylo nic moc. Ani Automotive Museum nás nijak neuchvátilo.

Brácha byl z letadlové lodi dost nadšený.

Sedli jsme do auta a vyrazili do obce Escondido, kde je Wild Animal Park. Cestou jsme se vrátili k McDonald's na oběd, opět byly v dollar menu double cheeseburgery.

Wild Animal Park

Když jsme dojeli k parku, byl už docela vedro. Zaplatili jsme $9.00 za parkování, vystáli frontu na Customer Relations a vyrazili ke slonům. Viděli jsme dvě roční slůňátka a jedno dvouroční. K tomu ještě asi tak šest dalších slonů, ale pouze afrických. Indických jsme moc neviděli.

Shlédli jsme pár minut show, která by mohla být označena "The Most Boring Show Ever" a vrátili se ke slonům, abychom zkontrolovali, zda se nezačalo dít něco více akčního. Pak jsme se vrátili do auta a cestou se zastavili utrácet v souvenir shopu.

Legoland California

V půl páté jsme dorazili do obce Carlsbald, kde se nachází Legoland California, což je také zahrnuté v Go San Diego Card. Zaparkovali jsme za $10.00. Všechny pokladny byly zavřené a jediné otevřené byly Customer Relations. Získali jsme tři vstupenky a vyrazili mezi Lego kostky.


Začali jsme nudnou, ale docela pěknou klidnou vyjížďkou na lodi (na kolejích). Jeli jsme kolem slona, který z chobotu stříkal vodu a těsně před námi přestal. Jeli jsme kolem Taj Mahalu, Eiffelovky, Mt. Rushmore, New York City i se sochou svobody.

Další atrakcí bylo 3D kino, nebylo to zase tak špatné. Největší vychytávkou byly sněhové vločky z pěny, to bylo opravdu efektní.

Pokračovali jsme na rollercoaster Lego Technic Test Track, kde jsme trochu měli problémy s foťáky, takže jsem počkal těsně před nástupištěm a nechal Milku a bráchu projet atrakci. Pak jsem jim předal věci a projel to sám. Docela nuda, ale budiž.

Tady jsme poznali, že jsme Legoland prošvihli asi tak o 20 let ;-) Rozhodli jsme se nejdříve projít co se dá pěšky a teprve až potom se věnovat atrakcím.

Toto jsme porušili záhy, když jsme přišli k atrakci Knights' Tournament, kde šest mechanických ramen vytřásalo z lidí duše. Rameno se u kořene točilo dokola a zvedalo nahoru a dolů, v půlce ramena byl další kloub nahoru a dolů a na konci u dvojsedačky byl další kloub nahoru a dolů plus možnost otáčení hlavou dolů 360°. Na začátku si člověk zvolil intenzitu od jedničky do pětky a podle toho ho rameno pár minut trápilo. Atrakce byla pro dva. Milka nešla, ale já s bráchou jsme neváhali ani vteřinu. Čekali jsme 11 minut a samozřejmě jsme volili to „nejhorší“.

Nasedli jsme do dvojsedačky, byli jsme zajištěni a po chvíli odjela krátká nástupní plošina. Rameno v klidu obkroužilo 180° a poté spustilo opravdové inferno. Takovou nakládačku jsem od dosavadních čajíčkovských atrakcí doopravdy nečekal. Díky Milce máme padesátivteřinové video a musím přiznat, že je to masakr :)

V srdci parku jsme našli plno amerických měst vymodelovaných z Lego kostek a v tom jsem už poznával Legoland, jak jsem ho chtěl vidět. Byl tam New York City, New Orleans, San Francisco, Las Vegas, Los Angeles, Washington D.C., Georgetown a další. Auta jezdila (bez kolejí!), ve Vegas byl monorail, ve Frisku lanovka atd.

Tip: Legoland California si můžete projít z tepla domova prostřednictvím služby Google Street View.

Před osmou jsme vyrazili do motelu, brácha ještě zajel na večeři a narazil na Jack in the Box. Přivezl nám jeden "sample" burger a bylo to dost dobré.

Podstránky