USA.QeX.cz

San Francisco a San José

Ráno jsme nic nedomluvili a tak se konečný účet za ubytování a chabou snídani vyšplhal na $112.00. Ach jo :( Ale snaha byla a také poučení pro příště. Na slevový kupón totiž měli pouze omezený počet pokojů (snad dokonce pouze jeden), což jsem díky jeho "super" angličtině nepochytil.

Vydali jsme se na další objížďku města. Zastavili jsme se na Alamo Square, znovu si sjeli Lombard Street a hledali parkování. Nejlevnější bylo opět to u Fisherman's Wharf, kterým jsme dále prošli ke konečné Cable car ("tramvaje").

Koupili jsme celodenní jízdenky po $11.00 (platné na MHD ve Frisku), jelikož round trip stál pouze o dolar méně a byl jenom na Cable car, a postavili se do fronty. Za několik desítek minut jsme se nasoukali do soupravy a vyrazili.

Pěkně to drncalo a po hladkých sedačkách to do kopců a z kopců dost klouzalo. Vystoupili jsme zastávku za muzeem cablecar a vrátili se do muzea.

Po prohlídce jsme došli o několik zastávek dále a vrátili se na druhé obratiště, hned u parkoviště. Ještě jsme měli čas, tak jsme zašli do suvenýrů a na molo. Zjistili jsme, že auta tady parkují ve dvou řadách a že budeme muset nějak odtlačit to ohromné SUVčko, které nám stálo v cestě. Naštěstí okamžitě přišel maník a hned že to zařídí. Až pak jsme zjistili, že parkující ve druhé řadě nechávají u nich klíčky.

Seděli jsme v autě a čekali. Už uplynula další půlhodina. Pak jsme čekali ještě u závory a nakonec jsme mu dali těch $10.00 a on na to jenom tak kouknul a neprotestoval. Tím lépe.

Dojeli jsme do Prague Cafe, což je česká restaurace. Nakrmili jsme parkovací automat skoro všemi drobnými a dostli z něj hodinu. Na servírčino přivítání "Hello" jsme odpověděli "Dobrý den" a ona také "Dobrý den", což nás potěšilo. Objednali jsme si já guláš s knedlíkem, Milka svíčkovou a brácha smažák. Jídlo bylo trochu jiné, takové plytké a nevýrazné. Ale knedlíky jsme do sebe nasázel aniž by mi došlo, že jsme v USA a tady vlastně knedlíky neumí ;-)

Dojeli jsme do parku, odkud byl výhled na Golden Gate z druhé strany. Udělali jsme pár fotek a vyrazili z města.

Dojeli jsme do San Jose, kde se nachází proslulé Silicon Valley. Z auta jsme viděli sídlo firmy Oracle, Nikon a Adobe, ale protože jsme neměli mapu, jenom jsme bloudili. Ani návštěva Wal-Martu to nenapravila a tak, jak nás tlačil čas, jsme toho nechali a raději jeli dále na jih do L.A.

Zvolili jsme trasu kolem oceánu po California Highway 1, která má být se zajímavým výhledem. K této trase jsme dojeli přes Santa Cruz a Monterey. Opravdu byl zajímavý výhled, ale na delší vzdálenost přes mlhu vidět nebylo.

Za nějakou dobu jsme se dostali do oblasti Big Sur, která byla ještě nedávno sužována rozsáhlými požáry ("wildfires"). Ve vzduchu byl stále cítit kouř, minuli jsme provizorní hasičskou základnu a projeli kolem několika děkovných cedulí.

Po hodině sem tam sem tam na zatáčkách nám začínalo být nevolno. Pak to ale začalo být rovnější, najeli jsme na Freeway a později na Interstate do Bakersfieldu a Los Angeles.

Kolem půlnoci, to už jsme se blížili k L.A., jsme se rozhodli přespat v okolí a tak jsme v motelu Days Inn, 31410 Castaic Road, Castaic, CA, 91384.

Podstránky