USA.QeX.cz

Sequoia a Yosemite

Ráno jsme došli na deluxe breakfast, ale na hlavní lákadlo, wafle, se stála dlouhá fronta.

Vyrazili jsme do Sequoia National Park. Bylo to fakt super. Nejprve jsme se stavili ve Visitor Center, pak jsme zajeli na Auto Log a Tunnel Log. Před autem nám přeběhl medvěd. Došli jsme k příbytku v sekvoji "Tharp's Log". Po návratu od Tharpova kmenu jsme vyndali z připravených boxů jídlo, které jsme tam předtím podle pokynů umístili, a zaměstnancem parku (rangerem) jsme byli pochváleni, že jsme udělali dobře, protože tudy zrovna obchází medvěd. Stačilo se rozhlédnout a byl tam... Pak jsme se zastavili u největšího organismu na světě - Generála Shermena.


Pokračovali jsme do Yosemitského národního parku, jeli jsme přes Fresno. Ačkoli v parku je toho opravdu hodně k vidění, zastavili jsme se jen na vyhlídce Glacier Point a pak rovnou projeli park do Bodie, což je město duchů. Když jsme sjížděli k Mono Lake, zastavili jsme se na vyhlídce, protože nám tekly brzdy. Za chvíli doskřípěl SUV s návěsem a odpočívadlo zavanul známý závan spáleného motoru.

Cesta o délce 150 km způsobila, že se začalo stmívat. Navíc silnice k Bodie byla nezpevněná, tak jsme to otočili (abychom nepíchli) a mezitím padla tma, tak jsme se po jisté dávce dohadování rozhodli ubytovat nedaleko a zkusite to zítra.

Podstránky