USA.QeX.cz

Shennandoah

Zajeli jsme do VC a jeli do Mount Jackson za covered bridge „Meem's Bottom“, který je nejdelším svého druhu ve Virginii. Projeli jsme město, ale nic jsme neviděli. Zkoušeli jsme hledat nějaké infocentrum nebo tak něco, ale neúspěšně. Jeli jsme dál, přejeli jsme řeku, kterou má překlenovat a když už jsme přemýšleli, že se zeptáme někoho z domorodců, narazili jsme na hnědou ceduli "Covered Bridge >". Tak jsme uhli na Wissler Rd (silnice č. 720) a za chvíli již byl před námi. Ale zároveň začalo poprchávat.

Projeli jsme mostem tam a zpět a zaparkovali na blízkém parkovišťátku. Vystoupili jsme, protože z auta se toho moc fotit nedalo, a když už jsme skoro končili, paní projíždějící kolem nás upozornila, že slyšela "tornado warning" pro tuto oblast a že máme být opatrní.

Po několika dalších fotkách jsme se vrátili k autu. Pán v zaparkovaném autě nám také pověděl o tornádu a že by si rád udělal pár fotek, ale že ještě bude muset počkat. My jsme pokračovali v původním plánu, tzn. dojet do národního parku Shennandoah. Pokud se nějaké tornádo opravdu objeví, byli jsme připraveni :) Ale pokud za nějakým tím silným deštěm nějaký ten twister byl, byl maskován poměrně nízkou viditelností. Po chvíli jsme z nečasu vyjeli a na obloze začala prosvítat modrá.

To se nám nelíbilo, tak jsme se otočili a vyrazili zpět do lijáku. Pak nám ale došlo, že se žádný twister konat nebude a tak jsme se znovu otočili a najeli na odbočku do národního parku Shennandoah.

Cestou nás ale stále prováděly hromy a blesky. Uviděl jsem, jak jeden takový zasáhl korouhev na samostatné tyči zabodnuté do země, asi 30 metrů od nás. Z kohouta na obě strany cosi odletělo, ale jako takový zůstal stát. Wow!

Dojeli jsme do národního parku a ukázali National Park Pass. Dostali jsme mapku. Jeli jsme po Skyline Drive směrem na jih. Zastavovat se na vyhlídkách nemělo moc smysl, protože byla mlha a bylo vidět maximálně na pár set metrů.

Dojeli jsme do návštěvnického centra, kde jsme využili služeb WC a prohlédli si souvenir shop. Měli super výběr plyšáků - různí chipmunkové, plyšoví orli, medvědi a tak.

Dojeli jsme do D.C. Dle navigace jsme našli nejlevnější ubytování v okolí, které nám ale pořád přišlo moc drahé. Po chvíli hledání jsme dorazili do motelu, který byl těsně u metra, což bylo přesně to, co jsme chtěli.

Při check-inu nám vypsal ubytovačku pouze na jeden den s tím, že si máme druhý den přijít zařídit až zítra. To je zajímavý přístup.

Reklamovali jsme, že nefunguje Wi-Fi, i když to byl jeden z důvodů, proč jsme sem jeli. Slíbili, že s tím během zítřka něco udělají.

Podstránky