USA.QeX.cz

Universal Studios Hollywood

Na programu dne byla návštěva zábavního tématického parku Universal Studios Hollywood. Vstávali jsme už v sedm, abychom tak v půl deváté byli na místě (park otevíral v devět a bylo ještě nutné pořídit vstupenky).

Kvůli velkým zácpám v Los Angeles na Interstate v místech, kde nebyly Carpool Lanes, jsme se na místo dostali sice včas, ale o dost později, než jsme plánovali. Zaparkovali jsme na klasickém parkování a prošli vesničku plnou obchodů včetně Bubba Gump Shrimp Comapny.

Koupili jsme vstupenky za použití $8.00 slevy a do parku jsme vcházeli v 8:55. Po sto metrech nás čekal dav několika desítek lidí, kteří čekali, až je zaměstnanci parku nechají vstoupit mezi atrakce.

Probíhal tradiční úprk na atrakce, našim cílem (stejně jako spousty dalších) byl The Simpsons Ride. Brácha doběhl druhý ;-) Ale pak byl posunut o jednoho (resp. dva) lidi dozadu, k nám.

Jednalo se o motion simulátor (naklápějící se vozík se sedačkami před statickým obrovským plátnem). Bylo to naprosto dokonalé, po celou dobu to zůstala nejlepší atrakce. Také se na ni po celý den čekalo nejdéle.

Pak jsme chtěli na Mumii (rollercoaster), ale do spodní části parku se mohlo až v 9:30, tak jsme se zastavili v Kwik-E-Martu (celá sekce parku je věnována Simpsonovým) a koupili megadonut k snídani.

Pak jsme došli (běhání zakázáno) po sérii eskalátorů až k mumii a jeli jsme v prvním vláčku. Rollercoaster byl asi stejný, jako na Floridě, akorát žádný oheň, který na tom byl to nejlepší. Takže zklamání.

Hned vedle byl Jurrasic Park - vodní atrakce. Byli jsme docela zcákaní, hlavně brácha.

Další byla show o ohnivých efektech, po které následovala show o tom, jak vznikají filmové triky. Ta byla také skvělá, skládala se ze čtyř částí a vždycky se část ukázala na dobrovolníkovi. Líbila se mi část, kdy dobrovolnici pomocí trikového klíčovacího plátna posadili ke stolu s hodujícími členy rodiny Zamilovaného profesora. Také jsme se dozvěděli, že krev se ve filmech v současné době dělá pomocí kukuřičného škrobu, který sice vypadá věrohodněji než čokoláda (která se používala v minulosti), zato podstatně hůře chutná :)

Pak jsme šli nahoru, shlédli jsme Shreka 4DTerminátora 2: 3D (stejné, Terminátor byl opravdu o dost hlučnější, než jsem si pamatoval a musím v tomto dát za pravdu Milčiným námitkám. Také jsem si všiml, že zápach síry byl způsoben předchozím výstřelem z brokovnice) a zašli jsme do strašidelného hradu - měl krátkou čekací dobu. Procházelo se tam pěšky a byli po cestě spousty nalíčených herců. Útočili hlavně na Milku, kterou jeden z herců docela prohnal :) Holt šla jako první...


Došli jsme na tour po filmech Universalu, který nebyl úplně špatný - hlavně jsme cestou opět zažili scénu z Earthquake (jenom se nic netřáslo), z čelistí nás „vystrašil“ žralok, projeli jsme Wisteria Lane ze seriálu Zoufalé Manželky a také nedávnými požáry shořelou částí kulis včetně nainscenované havárie Boeingu 747.

Před pátou jsme to zabalili a v LA hledali, kde nafouknout evidentně podfouklé pneumatiky. Našli jsme, za 50 či 75 centů, ale nebyl u toho měřák. Tak jsme zajeli do Wal-Martu, nakoupili pití a manometr a vrátili se k nejbližší pumpě.

Manometr ukázal 34 PSI, ale pneu má mít 32 PSI. Tak jsme zajeli vedle do pneuservisu, kde nám řekli, že je to OK. Všimli jsme si, že vzduchové hadice u pump nějaký manometr má.

Pak jsme jeli zpět do motelu.

Podstránky