USA.QeX.cz

Washington D. C.

Milka:

Ráno jsme vyrazili ze zastávky Nalor Road metrem do ZOO. Dojeli jsme nedaleko ZOO a dál šli pěšky. Cestou jsme se stavili ve Starbucks Coffee, kde jsme trochu posnídali.

National ZOO

Pak jsme vešli do National ZOO (zdarma) a hned šli na pandy. Jedna byla venku, ale moc vidět nebyla, chtělo to hodně trpělivosti. Pak jsme šli ke slonům, ale vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci venkovního výběhu to bylo docela složité. Zašli jsme taky do několika pavilonů, nejvíc nás uchvátili bezobratlí. Byly tam chobotnice a různé další mořské potvory.

Cestou ze ZOO koupila Milka mámě ve Starbucks moc pěkný hrneček. Akorát se s ním bude muset celý den nosit.

Pak jsme se metrem přemístili k budově FBI Headquarters, ústředí FBI. Coby fandu seriálu Akta X (The X Files) mě určitě chápete ;-)

Odtud jsme pokračovali pěšky k Air and Space Museum. Cestou jsme si každý koupil Hot Dog a cestou skrz Sculpture Park jsme ho snědli. Pak jsme přešli Mall a nechali se překvapit mikrostánkem McDonald’s.

Air and Space Museum

Vystáli jsme rychle ubíhající frontu do Air and Space Museum. Hned za dveřmi jsme prošli security a pak už jsme se jen procházeli mezi exponáty. Moc nás to neuchvátilo, mají tu ta muzea taková zmatečná.

V suvenýrech jsme koupili akorát pohled města pro babičku.

The White House

Pak jsme pokračovali k The White House. Bylo to tam zase hodně hlídané a nějak víc uzavřené, ale k plotu se dostat dalo, tak jsme toho samozřejmě využili.

Od White House jsme pokračovali okolo Washington Monument (Milka si cestou koupila za 2 dolary osvěžující Colu) až k Reflecting Poolu. Okolo něj jsme pak pokračovali až k Lincoln Memorial.

Po prohlídce Lincolnova památníku jsme si prohlédli také památník Vietnamské a Korejské války.

Pak jsme zamířili na druhý břeh, ale most, který jsme si vybrali, nebyl pro pěší, tak jsme se museli vrátit. Jiným mostem jsme přešli na druhou stranu a Arlingtonským hřbitovem jsme prošli k Iwo Jimma Memorial.

Poté jsme se na Arlington Cemetery vrátili. Našli jsme hrobku Kennedyho a došli až k hrobce Unknown Soldier. Trefili jsme se na čas, takže jsme shlédli střídání stráží.

Následovala cesta zpět na metro, kterým jsme se přemístili na výchozí zastávku. Omrkli jsme parkování na zítřek a zapadli do auta v hotelu, abychom zjistili, jestli funguje Wi-Fi. Nefungovala, takže jsme odjeli.

Zajeli jsme k McDonald's, kde jsme se trochu posilnili a poté jsme našli jiné ubytování.

Podstránky