USA.QeX.cz

Washington D. C. podruhé

Ráno jsme se odubytovali a dojeli k metru. Tam jsme zaparkovali a vydali se na metro na Addison Road-Seat Pleasant. Koupili jsme jednorázové jízdenky na Capitol South.

Když jsme přišli ke kapitolu, už tam byla fronta. Postavili jsme se na její konec a víc jak půl hodiny čekali, než otevřou. Pak začali vydávat lístky, za chvíli jsme byli na řadě. Vstupenky jsme dostali na 9:15, takže jsme téměř hned šli na řadu.

Prohlídka byla s průvodcem a interiéry Capitolu jsou opravdu pěkné. Na konci jsme se trochu ztratili, Milka mezitím shlédla nějaké další prostory. Pak jsme budovu opustili a udělali ještě nějaké fotky Mallu od Capitolu.

Začali jsme hledat něco k jídlu a skončili jsme v McDonald’s, kde jsme za málo peněz pořídili fakt hodně jídla. Vědomi si poslední možnosti Double Cheeseburgeru v Dollar Menu jsme si na oslavu dali s bráchou ještě jeden navrch ;-)

Pokračovali jsme do Museum of Natural History, kde jsme shlédli rozsáhlé sbírky z dob dinosaurů, různé šutry (vč. Hope Diamond za 300-350 mil. USD) a vycpaná zvířátka. Takové naše Národní muzeum.

Pomalu jsme se přesunuli k Washington Monument. V návštěvnickém centru jsme si vyzvedli vstupenky a usadili se ve stínu pod stromy. Před 3.00 PM jsme se šli postavit do fronty a pak už jsme byli vpuštěni dovnitř.

Prošli jsme standardní security kontrolou, kde Milce důkladně prohrabali kabelku, ale za zády prošel bez povšimnutí chlap s naditým batohem :-/ Počkali jsme na výtah který nás vyvezl nahoru. Bylo tam jen 8 okýnek, na každou světovou stranu 2, takže tam byl celkem nával. Výhled byl ale fakt pěkný. A taky jsme zjistili, že k White House není možné se dnes dostat, takže jsme asi včera měli štěstí.

Z monumentu jsme pokračovali k White House Visitor Center, kde mají být nějaké expozice, ale už bylo zavřeno. Takže jsme došli na metro a dojeli k autu.

Pak jsme se vydali na cestu zpátky k tetě. Cestou jsme se akorát stavili na jídlo v Bob’s Big Boy, ale oba, které byly na cestě, měly zavřeno. Skončili jsme tedy v Roy Rogers. Nejen, že jídlo bylo předražené, ale především dost hnusné.

Ještě večer jsme dorazili zpátky do Toms River.

Podstránky