USA.QeX.cz

Yellowstone

Ráno jsme vyrazili z Buffala, WY na město Sheridan. Tam jsme se stavili v infocentru a jelikož jsme potřebovali nakoupit, nechali jsme si tam vysvětlit cestu do Wal-Martu.

Ve Wal-Martu jsme nakoupili nějaké potraviny, vodu a další věci.

Pak jsme mířili do Cody, městečka před Yellowstoneským parkem. Cestou jsme za $54.05 nabrali benzín. Brácha řídil, Milka seděla na sedadle spolujezdce a já se usádlil vzadu, abych mohl dopisovat deník. Stihl jsem dopsat odlet do Denveru, když jsem skončil, dojížděli jsme do Cody. Pak jsem chvíli pozoroval krajinku a pak jsem to zalomil a probudil se asi minutu před vjezdem do Yellowstone.

Zastavili jsme se u sirného jezera Yellowstone Lake a pokračovali směrem k návštěvnickému centru. Tam jsme se obohatili o pohledy a brožury, Milka za ně dala celkem $23.42.

Pokračovali jsme na sever na Upper a Lower Fall a zastavili jsme se také na Tower Fall. Odtamtud jsme pokračovali na Mammoth Hot Springs, ale cestou jsme viděli spoustu jelenů, bizonů, chipmonky (veverky s malým ocáskem), a především několik medvědů - černé i hnědé (Grizzly). Trochu nás to zdrželo, takže na prohlídku Mammoth Hot Spring Terraces jsme dorazili docela pozdě. Pořádně jsme si to tam prohlédli, a když jsme se vraceli k autu, potkali jsme skupinku Čechů. Hodili jsme s nimi řeč a pokračovali dál.

Už bylo jasné, že prohlídku další gejzírové oblasti nestihneme, jelikož je skoro tma, takže jsme se ještě trochu zdrželi v horní části Terraces, kam jsme dojeli autem. Škodolibě jsem se zasmáli, když jsme tam narazili na skupinku, se kterou jsme se několikrát minuli ve spodní části. Oni se nahoru vydrápali s vyplazenými jazyky, my po americku zaparkovali nedaleko :))

Pak jsme ještě přeci jen pokračovali na gejzíry. Když jsme tam přijeli, byla už úplná tma, ale jejich prohlídka měla v tuto denní dobu také své kouzlo. Všude vrzaly stromy, bublala voda a šuměla pára.

Poté jsme se vydali hledat ubytování mimo park. Za den jsme stihli zhruba polovinu "atrakcí" parku.

Na noc jsme se ubytovali v hotelu Days Inn za krvavých $150.00 na noc, po slevě AAA. Bohužel, o ubytovací kapacity v této lokalitě je maximální zájem. Dostali jsme pokoj č. 340. Na kartě bylo zablokováno přes $180.00, což je o dost více, než je obvyklé, ale podle všeho cena byla správně.

Podstránky