USA.QeX.cz

Yellowstone podruhé

Vzbudili jsme se v půl sedmé a sbalili se. Zjistil jsem, že se mi kus opalovacího krému vymáčklo do kufru, z čehož jsem byl opravdu velmi potěšen :( Pak jsme odnosili kufry do auta a vyrazili na snídani. Byla v přilehlé restauraci, ale měli jsme jenom dvě poukázky. Milka zůstala v autě. Za jediné možné jídlo na kartičky (omelety s jakýmisi těstovinami, šunkou a slaninou (kterou jsme si ale nedali) chtěli doplatit 63 centů tax a nějaké spropitné. Mladý pingl byl snaživý a jídlo chutné, tak jsem to celé spláchnul dvěma dolarovými bankovkami. Upřímně řečeno jsem se divil, že nenaúčtovali nic navíc.

Vyrazili jsme do Yellowstone, směrem ke gejzíru Old Faithful. Asi 20 minut nás zdrželo stádo bizonů, kteří nám vlezli na silnici a pak v našem pruhu pokračovali. Lidi v prvních autech dlouho sbírali odvahu, než stádo usměrnili natolik, že jsme mohli projet alespoň v jednom pruhu. Cestou jsme se zastavili na Lower Gayser Basin.

Když jsme přijeli, Old Faithful měl začít tryskat přibližně za půl hodiny. Chvíli jsme jen tak okouněli, došli si na toaletu, prohlédli Visitors Center a pak se usadili na připravené lavičky. Gejzír stále vypouštěl pouze páru.

Po několika desítkách minut se objevil první malinký výtrysk vody, který značil, že show se pomalu připravuje. Příprava trvala asi deset minut a pak začal tryskat. Z našeho směru byla vidět jenom pára a ob dvě lavičky to sprchovalo utíkavší návštěvníky.

Pak jsme opět nasedli do auta a vydali se zpět. Když jsme se procházeli po Upper Geyser Basin, došlo mi, že jsem neviděl Morning Glory Pool. Stál jsem si za svém, že z Yellowstone nechci odjíždět s vědomím, že něco prošvihávám. Tak jsme se tam vrátili, i když nás to ve finále stálo skoro tři hodiny času. V tom byly započteny desítky fotek gejzírů kolem 2,2 km dlouhé stezky, na jejímž konci se Pool nachází, i shlédnutí dalších dvou výtrysků Old Faithful, první pár minut po zaparkování a doběhnutí, druhý po návratu. Morning Glory bráchu neuchvátil, ale já byl nadmíru spokojený. Odpoledne jsme zjistili, že jsme se při té procházce docela slušně přismahli.

Pak jsme naskákali do auta a vyrazili přes West Yellowstone (kde jsme se stavili na McDonald's oběd ve formě Big Mac Menu pro každéhu) do Salt Lake City. Bylo to přes 500 km, ale zvládli jsme to.

První část řídil brácha, posledních 200 km Milka a před Salt Lake City to opět vzal brácha. Cestou jsme navštívili státy Wyoming, Montana, IdahoUtah.

Do města jsme dorazili k večeru. Po krátké projížďce města jsme vyjeli ke kapitolu státu Utah, odkud byl krásný západ slunce nad horami. Pak jsme dojeli na Temple Square, vhodili dva čtvrťáky do parkovacího automatu, což nám umožnilo 30 minut večerního fotografování všech přilehlých budov.

4 minuty před vypršením jsme vyjeli na jih a ubytovali se opět v hotelu Days Inn, 7251 Souht 300 West - Midvale, Utah, 84047. Tentokrát o pěkných 100 dolarů levněji. A i snídaně je kontinentální a žádné průkazky se nevedou.

Podstránky