USA.QeX.cz

Zion a Bryce Canyon

Ráno nás čekal zajímavý problém ve formě aktuálního času. Z nepochopitelného důvodu všechny naše hodiny ukazovaly o hodinu více, než zde ve skutečnosti bylo, aniž bychom přejeli časové pásmo. Ještě včera na Mesa Verde jsme na prohlídku přišli včas (nebo ne?).

Po snídani, která nebyla tak bohatá, jako ty předchozí, jsme skočili do auta a vyrazili do národního parku Zion.

Hned za městem Page, ve kterém bydlíme, je Glen Canyon Dam, což je vodní přehrada na začátku Grand Canyonu, kterou překlenuje obrovský most Glen Canyon Bridge. Zastavili jsme se na obou březích řeky Colorado a udělali několik fotek.


Cesta do Zionu probíhala v poklidu. Minuli jsme pár indiánských osad a viděli stádo pasoucích se bizonů.

Po příjezdu do parku jsme se kochali pískovcovými skálami. Asi šest minut jsme čekali před jedním z tunelů, po jehož projetí jsme sjeli serpentýnami až k odbočce na parkoviště, které jsme přejeli a vyjeli z parku, takže jsme do něj hnedle znovu vjeli.


Zion National Park

Zaparkovali jsme uvnitř parku na velkém parkovišti, kde by bylo možné volná místa spočítat na prstech. Pozdějším příchozím je doporučováno zaparkovat v nedaleké obci Springdale a do parku dojet bezplatným shuttle busem.

Vystoupili jsme na předposledním stopu a udělali několik fotek, naskočili do dalšího busu a dojeli na poslední stop.

Vyrazili jsme na 2 km dlouhou trasu (round trip) k brodu. Cestou nás otravovaly vyžrané veverky, které jsme dle pravidel parku nesměli krmit.

Bylo vedro, osvěžovali jsme se pomocí lahví s pitím a občasnou vodou tekoucí po skalách. Na konci stezky, která dále pokračuje vodou, jsme se otočili, neboť bráchovy nové tenisky z všudypřítomného bláta moc nadšené nebyly.

Skočili jsme do shuttle busu a dojeli zpět na parkoviště. Zaskočili jsme do Visitor Centra a na parkovišti si dali malý oběd, bagetky a lančmít. Auto jsme mezitím chladili, ale ani po několika minutách to nebylo nic moc (venku bylo 105°F).

Vyrazili jsme. Po pár minutách začalo kapat a když jsme vyjeli z parku a zamířili k národnímu parku Bryce Canyon, začala průtrž mračen (monzunový déšť). Spousta řidičů se ani neobtěžovalo rozsvítit světla a brácha prohlásil, že Američani jsou tak blbí, že už ho unavuje to pořád opakovat ;-)

Bryce Canyon

Za zhoršeného počasí jsme dorazili do národního parku Bryce Canyon. Na vyhlídce Sunset View jsme udělali spoustu fotek, počasí se umodřilo. Ale na další zastávce začalo poprchávat, takže jsme byli nuceni fotit v dešti. Výhled byla ale dechberoucí.

Naskákali jsme do auta a zamířili jižní trasou k domuvu, tentokrát jsme chtěli překonat řeku Colorado pomocí mostu Navajo Bridge. Protože ale bylo zataženo, končily příznivé fotografické podmínky o dost dříve a v šest hodin, což je taková deadline pro dobré focení, jsme byli teprve tak v půlce cesty.

Jeli jsme proto kratší cestou a na Navajo Bridge pojedeme zítra. Po příchodu do pokoje jsme zjistili, že i v tomto levnějším hotelu funguje room service a že máme ustlané postele. Super! Zajímavé bylo, že třeba bráchův notebook, který nechal na posteli, ležel po ustlání na témže místě a stejně tak mé nabíjející se PDA.

Na večeři jsme zašli do Taco Bell, což je mexický fastfood. Dali jsme si meal 2 a 4, což obsahovalo 2 tacos, 1 nachos, 1 burritos a 1 mexickou pizzu. No, řekněme, že je to další zkušenost. Po pravdě řečeno ani jeden z nás z chuti nebyl nadšen, ale zato jsme se tam dosyta nasmáli nad tím, jak je to hrozně hnusný a kdo se obětuje a dojí to :) Řekl bych, že byli rádi, když jsme dorefillovali pití a vypadli.

Zítra kašleme na snídani v 7:30 a razíme ráno, cílem bude Las Vegas.

Podstránky