USA.QeX.cz

Atlanta

Vstávali jsme opět v 6:50. Moc jsme nesnídali, protože včerejší večeře v KFC byla mohutná :).

Znovu jsme projeli Nashville, tentokrát za světla, a pak se vydali na jihovýchod do Atlanty. Na dálnici uklízeli vězni, což bylo oznámeno příslušnou dopravní značkou. Pochopitelně všichni černí :).

Začalo mrholit a později i pršet, to jsme právě vjeli do Apalačskeho pohoří nedaleko Great Smoky Mountains.

Absolvovali jsme malou zajížďku do státu Alabama (odškrtnuto :) a pokračovali do Atlanty.

V Atlantě jsme dojeli k sídlu the Coca Cola Company a hned poté k sídlu CNN. Viděli jsme rodný dům Martina Luthera Kinga a na oběd se stavili v Ikea. Po vystání delší fronty jsme měli jsme masové kuličky (jak jinak :) za $18.118 a obchodní dům poté prošli. Ano, všechny jsou stejné. Ukořistili jsme katalog a vrátili se do auta.

Vyrazili jsme na severovýchod po pěti až sedmiproudé Interstate, směr hlavní město, kam máme dojet zítra odpoledne. V autě teď posloucháme hlavně rádio a blížící se Vánoce se nezapřou (v USA "svátky", kvůli multikulturnosti - jinak by museli řešit ramadán, chanuku, kwanzu, Čínský nový rok a další). Kromě vánočních písniček se množí i vánoční reklamy. Cestou jsme zase tankovali, tentokrát za $47.00.

Večeřeli jsme ve fastfoodu Hardee's ($19.29) a zastavili se na nákupy v Concord Mills Mall. Milka si tam koupila sportovní tašku Nike na všechny své letáčky a mapky a jejich přepravu domů ($21.54). Bráchovi pak trvalo skoro hodinu, než si vybral kalhoty a vystál frontu u pokladny. Severní Karolína jako bývalá otrokářská velmoc se nezapře, černých je tu víc, než bílých. Prošli jsme mall kolem dokola (pro mě nový typ, do letoška jsem neznal a letos již druhý) a došli k autu.

Dojeli jsme do nedalekého motelu EconoLodge v Kannapolis, máme pokoj 132. Sice je v něm trochu cítit stáří, ale za $57.93 to není špatné.

Podstránky