USA.QeX.cz

Beaver Creek

Vstávali jsme před sedmou, sbalili se, došli na snídani, nanosili věci do auta a přeparkovali, protože od hotelu měl jezdit shuttle bus do Beaver Creeku, kde máme dnes lyžovat. To jsem si i ověřil na recepci (nejprve jsem se omylem ptal na shuttle do Keystone).

Přeparkovali jsme tak, abychom v přeskáčích nemuseli chodit daleko. Bohužel když už jsme byli nachystaní, zjistili jsme, že shuttle jezdí pá, so, ne, po. Takže jsme se naskládali do auta a vyrazili směr Beaver Creek.

Projeli jsme kolem budek podobným vjezdu do národního parku, kde nám řekli, jak se dostat na bezplatně parkoviště. Vyrazili jsme dle pokynů, ale uviděli jsme další budky, což se nám nezdálo, tak jsme se kousek vrátili a zaparkovali na prvním volném místě přilehlého parkoviště.

Za chvíli přijel bus, který nás a pár dalších lyžařů a snowboardistů odvezl k lanovkám. Od stanice busu se muselo chvíli pěšky a několika eskalátory. Všude byla spousta zaměstnanců resortu, kteří pouze podávali informace (na zádech měli "I"), to jinde nebylo.

Počasí vyšlo báječně. Bylo skoro jasno až polojasno, takže modré oblohy a slunce jsme si užili dosyta. Projeli jsme prakticky celý resort, kromě jedné části, která byla celá zavřená. Ale byla docela zima, na teploměru bylo kolem 20°F (32°F je nula).

Při přejezdu z jedné hory na druhou bylo nutné zdolat zasněžený most, který ale v našem směru obsahoval pohyblivý pás, takže jsme se ani nenadřeli :)

Opět jsme si střihli pár neupravovaných sjezdovek, ten americký prašan je fakt jiný, než evropský - takový lehčí a lépe se v něm lyžuje. Na jedné široké sjezdovce v Beaver Creeku jsou urolbované pruhy na obou stranách (u lesa) a prostředek je bez úprav s ponechaným prašanem.

V půl druhé jsme si šli na chvíli odpočinout, protože jsme byli docela utahaní a bráchu bolely nohy. Měli jsme na stole odpadky z doneseného jídla, a místo aby se po nás za to někdo vozil, jeden z obsluhy se zeptal, jestli nám to může vyhodit.

Po odpočinku jsme proto sjeli rovnou dolů a bus nás odvezl zpět na parkoviště. Tam jsme se od dvou zaměstnanců nezávisle na sobě dozvěděli, že jsme parkovali na parkovišti pro zaměstnance a že je tam značka a že jim ubíráme jejich parkovací místa a že nás příště nechají odtáhnout. Když jsme odjížděli, žádnou značku jsme neviděli. Prostě tam nic takového nebylo. Kromě toho vedle nás parkovalo třeba auto z Floridy, což asi nebude zaměstnanec. Navíc jsou tato parkoviště značená na turistických mapách. No comment...

Najeli jsme na Interstate a krásným údolím řeky Colorado River dojeli do Glennwood Springs, kde jsme za $47.43 natankovali u Shellu (Conoco naproti mělo stejnou cenu - $3.09 za galon) a o dvě míle dále, hned vedle Walmartu, jsme zajeli do motelu Frontier Lodge, kde máme zamluvené ubytování.

Za $74.44 máme 3 queen size bed (= postel o šířce 1,5násobku klasické postele, obvykle máme jen dvě), bohužel ale nestíháme snídani, která je až od 7:30, do Aspenu musíme odjet dříve.

Podstránky