USA.QeX.cz

D. C.

Po snídani jsme vyrazili do DC, stavili jsme se v hlavním městě Virginie a fotili tamní kapitol. Na Interstate I-95 byly kolony, ale měli jsme časový náskok, takže pohoda. Natankovali jsme za $49.00.

Na oběd jsme se stavili v Chick-fil-A, konkurenta KFC. Míst k sezení měli spoustu, ale většina z nich byla obsazená. Není divu, bylo to fakt moc dobré, i když docela malé porce.

V DC jsme zaparkovali v P+R, které jsme měli vyhlédnuté (stanice Anacostia), a metrem se za $11.10 dopravili do centra (1 jízda $1.85). Byly to pouhé 4 stanice, i když jsme museli kus pěšky. Došli jsme do White House Visitor Center, které jsme si konečně, po 2 předchozích neúspěších, prohlédli. Je to sice jen návštěvnické centrum, ale jako neameričané se rozumným způsobem „blíž“ do Bílého domu nedostaneme, Američané musí požádat přes svého kongresmana či senátora, ostatní přes ambasádu své vlasti.

Pokračovali jsme ke stromku před Bílým domem (ještě za světla) a samozřejmě udělali i pár fotek Bílého domu. Počítal jsem s tím, že bude vidět křídlo, ve kterém je oválná pracovna, ale mají ji dobře schovanou :) Kolem stromečku jezdily zahradní vláčky a kolem dokola byly menší stromečky, za každý stát jeden. Nechyběla Santova dílna, ale pouze pro děti do 12 let.

Obešli jsme Bílý dům zezadu, kde křídlo již vidět bylo, ale také nic moc. Ale hlavně tam byla asi tak 10x slabší ostraha!

Došli jsme na náměstí/kruháč Dupont Circle, kde jsme se zastavili ve Starbucks, a k soše Tomáše Garrigua Masaryka (už za tmy).

Pokračovali jsme další cestou přes památník Vietnamské války k Lincolnovu památníku. Přes památník Korejské války a podél Reflection poolu a došli k Washingtonovu monumentu, odkud jsme fotili US Capitol. Vrátili jsme se ke stromku a Bílému domu za tmy. Zamířili jsme zpět na metro a cestou jsme si koupili za $10.50 hotdogy. Došli jsme na metro a vrátili se do auta.

Při výjezdu z parkoviště nám ale závora nebrala debetní kartu a jinak to zaplatit nešlo (teda šlo - šekem nebo bankovním převodem), tak nás nakonec pustili bez placení coby dárek k Vánocům :) Tentokrát vůbec jsou s debetními kartami problémy, k benzínce Shell se přidal další obrovský řetězec - Chevron (posledně jsme skoro jinde netankovali). Nakonec se nám natankovat podařilo – za $40.01.

Odškrtli jsme si stát West Virginia a teď jsme v motelu Super 8 ve městě Thurmont v Marylandu, pokoj 116. Ubytování stálo $76.27.

Podstránky