USA.QeX.cz

Keystone

Protože jsme usnuli brzo, vstávali jsme už ve čtyři hodiny ráno (ugh!). Alespoň byl čas na to, co jsme nezvládli večer. Když bylo vše hotovo, došli jsme si na snídani. Byla typická - pečivo, muffiny, cereálie atd.

Po snídani jsme se spakovali a vyrazili směr Keystone. Na cestě nás potkala zrada ve formě zavřené silnice a tak jsme se museli vrátit na Interstate a zajet si asi 10 mil. Jinak nás do resortu navigace navedla spolehlivě.

Dorazili jsme s předstihem, na parkovišti ještě skoro nikdo nebyl. Inzerovali $15 za parkování, ale nakonec po nás nikdo nic nechtěl. Než jsme se připravili a dorazili k nejbližší lanovce, bylo 8:20, tedy 10 minut před začátkem. Mimo nás tam bylo ještě pár lidí a zaměstnanci resortu již kmitali. Po půl nám bylo řečeno, že se lyžuje až od devíti, což byla docela krutá pravda :). Naštěstí začali o čtvrt hodiny dříve.

Tam, kde jinde stojí turnikety, zde stál stojan s mapkami resortů a papírovými kapesníčky volně k dispozici. Funkci turniketů zastávali zaměstnanci resortů, kteří se čtečkami v ruce kontrolovali každého lyžaře (jen na stanicích u parkovišť, v resortu si nás pak už nikdo nevšímal). Čekalo se ve dvou čtyřstupech, které se pravidelně střídaly, a doplňovali je jednotlivci, pro které je vyhrazena speciální fronta (singles). My jsme toto vypozorovali jen z cedulí a uspořádání čekacích zón, protože lyžařů bylo málo. Holt všední den. Díky tomu zůstaly sjezdovky upravené až do odpoledne.

Při první jízdě na lanovce jsme dvakrát stáli - jednou cca v polovině, podruhé tak metr před výstupem. Zamrzí :).

Na některých stromech podél lanovek byly zavěšeny náhrdelníky z korálků. Někdy pár, jindy spousty. Nevíme proč.

Sníh byl skvělý, dopoledne svítilo slunce, lidí bylo málo, lyže jely dobře a tak první den na sněhu nám vyšel na jedničku.

Nikdy jsem neviděl tolik triků ve snowparku (a takové obtížnosti), jako právě zde. Dokonce ve snowparku jezdilo víc lidí, než po sjezdovce vedle.

Nechtěli jsme se zrušit hned první den a i kvůli brzkému vstávání jsme to zabalili kolem druhé.

Na pozdní oběd jsme se zastavili ve Wendy's - $20.01. Burger byl dobrý, ale docela malý a dost drahý. Kromě toho se o refill muselo žádat u obsluhy.

Pokračovali jsme do nedalekého Walmartu. Tam jsem zjistil, že když se v South Parku objeví nějaký nový produkt, s největší pravděpodobností půjde o parodii na nějaký existující (Vagisil, posilovací shaker...) Koupili jsme něco na boj se rzí na hranách lyží (hadr na otření), krém na ruce a pár dalších věcí. Útrata byla $17.94. Hledali jsme také banku, což je údajně jediná možnost, jak rozměnit stodolarovky, ale neúspěšně.

Pokračovali jsme do Vailu, kde jsme na 2 hodiny zdarma zaparkovali v podzemních garážích a navštívili muzeum lyžování Colorado Ski Museum. Milka si koupila suvenýry za $30.33. Ve zbylém čase jsme prošli městečko. Zaujala nás fontána, která uprostřed chrlila vodu a oheň dohromady. Velmi působivé! Sháněli jsme banku a Milce výtisk časopisu Ski magazín.

Dojeli jsme do obce Avon, kde jsme se ubytovali v Comfort Inn, který již byl rezervován. Máme pokoj 325.

Podstránky