USA.QeX.cz

Route 66 a Oklahoma

Vstávali jsme v 6:50 a po sedmé šli na snídani. Byla chudší, ale měli vše, co jsme od snídaně očekávali. Zapovídali jsme se s paní domácí a dozvěděli jsme se, mimo jiné, že v motelu byl zájezd Čechů na motorkách (takové zájezdy pořádá třeba CK America Tours).

Vyráželi jsme před devátou. Stavěli jsme v několika obcích, kterými vede Route 66, a fotili zbytky zašlé slávy. Je to již 25 let, co se jezdí po přilehlé I-40, a je to znát. Chtěli jsme se kousek po Route 66 projet, ale po chvíli na ní skončil asfalt. Tak jsme se nejkratší cestou vrátili na Interstate. Konečně jsem na Route 66 řídil i já, když se mi to posledně nepoštěstilo.

Vjeli jsme do Texasu v části zvané "panhandle" (úplně na severu státu) a před obcí Amarillo jsme navštívili Cadillac Ranch, což je několik posprejovaných Cadillaků zahrabaných v řadě šikmo na stojáka v poli. Všude po zemi se válely odhozené plechovky barevných sprejů.

Poslouchali jsme rádio KACV 89.9 FM.

Zastavili jsme u údajně největšího kříže na severní polokouli. Kolem něj byly v bronzu vyobrazeny výjevy z ukřižováni Ježíše Krista, poslední večeře Páně, kopie Turinskeho roucha atd. a celé to bylo fakt moc pěkně udělané.

Na oběd jsme se stavili v bagetárně Subway ($16.20) v texaském městečku Shamrock, známém především budovou U-Drop Inn. Poté sedl za volant zase brácha.

Jeli jsme přes území Čerokyjů a Čejenů. Bylo docela teplo, skoro jasno, takových 50-60°F. Bohužel náš Ford Edge nemá, nevíme proč, teploměr.

V obci Elk City jsme navštívili muzeum Route 66. Zaplatili $3 na osobu vstupné a shlédli krátký film o historii silnice. Pokračovali jsme do expozice s artefakty souvisejícími s dobou a místem, včetně aut. Pak jsme zašli do takového malého skanzenu, kde bylo možné nahlédnout do dobových budov – lékař, škola, pohřební služba atd. Uvnitř to bylo moc pěkné, ale fasády mnoha budov svou umělostí připomínalo zábavní park Universal Studios nebo Disney World. V budově s dalšími expozicemi jsme ochutnali domácí cider (teplá jablečná šťáva) a vánoční cookies. Hlavní hřeb byl ale Santa Claus s chotí, který sice nejprve nechápal, proč se k němu tak hrne banda dospěláků, ale po vysvětlení byl rád, že byl "náš první" :). Poté jsme prošli zbytek skanzenu a prohlídku zakončili v expozici farmaření.

Další muzeum Route 66, o pár desítek mil dále v Clinton, bylo v neděli a v pondělí zavřené, tak jsme akorát udělali několik fotek přes sklo a pokračovali dále.

U benzinky Phillips 66, která k Route 66 tak nějak patří, jsme brali za $45.00 benzín a umyli okna. Pak jsem ještě zaběhl do Walmartu koupit vodu, protože z těch fastfoodovych nápojů jsme už přeslazení ($1.95).

Projeli jsme Oklahoma City a zamířili k obci Tulsa. Odtamtud jsme pokračovali směr obec Joplin a cestou minuli velkou postavu indiána (neviděli jsme) a zastavili se u kdysi největšího McDonalds na světě. I jeho doba největší slávy již odezněla... Cestou jsme 3x platili mýto: $4.00, $0.50 a $4.00.

Po deváté jsme dorazili do obce Carthage, kde jsme se za $61 na noc ubytovali v motelu Carthage Inn.

Podstránky