USA.QeX.cz

Vánoce

Merry Christmas! Vstávali jsme kolem půl deváté. K snídani jsme měli wafle se vším možným a kávu z Wawa. Teta od rána stala u plotny a pořád něco kuchtila, protože je to její způsob relaxace (ona sama víceméně nic nejí).

Navštívili jsme Wallgreens, což je takové Droxi o velikosti většího supermarketu, kde jsme si vybrali pár věcí – Milka dva andělíčky jako dárek pro mámu a babičku, gumičky do vlasů a brácha vánoční ponožku na krb a nůžtičky. Protože jsme tetě půjčovali nějaké menší bankovky jako dárek pro kluky, zaplatila útratu za nás.

Dárky jsou pod stromečkem a punčochy zavěšeny nad krbem. Jak krásně americké! :). V poledne Rhea zajela k Billovi pro kluky a nastalo pozdvižení :). Zrovna jsem fotil punčochy nad krbem, když tu náhle vtrhlo do domu pět tornád a hned se řítila ke stromečku :) Tornáda ovšem věděla (!!), že se mohou pokochat pouze pohledem, protože nejprve je na řadě focení.

Jakmile ale cvakla poslední fotka, nastalo pravé boží dopuštění. Bylo docela složité sledovat ten všechen mumraj, transfery papírů z dárků do připraveného černého pytle, který měl na starosti William (Rhey přítel). Přísun dárků probíhal v několika vlnách a obsahoval videohry, auta na dálkové ovládání, Beyblade, angličáky Matchbox vč. patrové garáže, boxující roboty (příznivci Futuramy jistě znají) a další. Dospělí stáli opodál, a buď se přímo podíleli na distribuci dárků, nebo jen přihlíželi. S Milkou jsme se shodli, že takový chaos jsme asi nikdy neviděli :) Však je tu 5 dětí, 8 dospělých a 4 psi. Zaujalo mě, že na dárcích bylo napsáno, od koho jsou, ale zdaleka ne na všech bylo "Santa".

Pak se uklidily papíry (na převazování stužkami si tu nikdo nehraje) a kluci si začali hrát s novými přírůstky (třeba super hra Kirbys Epic Yarn) a my samozřejmě s nimi :).

K obědu byl naplátkovaný krocan, nádivka (stuffing), bramborová kaše (mashed potatoes), batáty (sweet potatoes), hrášek v krémové omáčce (cream peas), brusinky (cranberries), šunka ze včerejška a eggnog (není to úplně vaječný koňak, protože standardně neobsahuje alkohol).

Odpoledne jsme se strejdou a s Milkou zajeli do Wawa pro další eggnog, protože k obědu měl každý ani ne půl skleničky. Cestou jsme se zastavili na prohlídku nedaleké college (vysoká škola, v USA podle všeho všeobecné a zaměření se volí až skladbou předmětů).

Teta s Kirou se navečer vracely do NJ, my jsme zůstali a pomohli strejdovi prohodit jeho útočiště v mrazivém suterénu s hernou kluků v přízemí, aby měl kloudné místo na spaní. Po přesunu vypadala strejdova ložnice docela útulně.

Rhea měla původně na noc odvést kluky zpět k Billovi, ale sešlo z toho, takže jsme si dál hráli s klukama a spát šli kolem deváté. Zrovna jsme chytili začátek Home Alone (Sám doma), tak jsem neodolal :). Já s Milkou jsme spali ve strejdově nově umístěné posteli, strejda se rozhodl pro pohodlné TV křeslo a kluci včetně bráchy usnuli na sedačce v obýváku u 50" LCD televize.

Podstránky