USA.QeX.cz

WDW Podruhé

Vstávali jsme 7:40 a šli se pořádně nasnídat. Jídlo u Disneyho je tragicky drahé.

S dobrým časovým náskokem jsme po paměti vyrazili do dalšího parku, Animal Kingdom. Cestou jsme řešili kde zaparkovat a tak, pak Milka z parkovacího lístků zjistila, že by lístek měl jít použít na jakémkoliv parkovišti kdykoliv v průběhu dne zakoupení.

Po chvíli se nám ale okolí zdálo neznámé a tak jsme povolali navigaci. Byli jsme úplně blbě, tak jsem tam nastavil Magic Kingdom s tím, že se do Animal Kingdomu už nějak dostaneme.

Po pár minutách mi došlo, že Animal Kingdom je jinde a opět jsme tak jeli úplně špatně. Časový náskok z rána byl najednou ten tam.

Animal Kingdom

Když jsme přijížděli k bráně, snažil se brácha ještě předjet nějaká auta a tak se vyřítil do levého pruhu, bohužel přímo "do rány" dvěma chlapům, z nichž druhý byl šerif a první držel radar. No, uvidíme, co z toho bude (zda z toho něco bude... ~nic z toho nebylo :)

Zaparkovali jsme ($14.00) a vláčkem dojeli ke vstupu. Prošli jsme obvyklou bezpečnostní procedurou a následovali dav vpravo, do Asijské části, kde je horská dráha Expedition Everest.

Její hlavní odlišností od ostatních je dost dlouhý úsek, který se celý jede pozadu a ve tmě. Horská dráha je celá v umělém Mt. Everestu a je to jedna z nejpropracovanějsších tématických atrakcí, na kterých jsem byl.

Pro velký úspěch jsme si udělali FastPassy a hodinu do jejich platností vyplnili dalšími atrakcemi.

První byl Dinosaur, což je takový výlet do pravěku. Jede se v terénním voze (vedeným kolejnicí), který byl poslán do minulosti, aby získal konkrétního dinosaura, než dojde k jejich vyhynutí po zásahu meteoritem. Kolem nás se hýbala spousta robotických ještěrů, a když jsme před nějakým ujížděli, bylo to docela divoké. Měl jsem za to, že to posledně byla docela nuda, ale sekl jsem se. Na fotce z atrakce vypadáme s Milkou docela vyděšeně :).

Pokračovali jsme na 4D film "It’s Tough To Be a Bug" (Je těžké být broukem). 4D film znamená 3D film se speciálními efekty, jako vodní rozprašovače, vítr, vůně, mlhovače, pohyblivé sedačky a podobně.

Byla to hrozná sranda a mrzí mě, že jsme to posledně odignorovali. Největší překvapení bylo, když nás sedačka "bodla" do zad a nakonec nám pod zadnicemi jakoby proběhla havěť. Všechny ostatní efekty už jsme znali, ale tohle byla novinka.

Pokračovali jsme na africký vláček, který vozí návštěvníky do jinak nepřístupné části parku, kam jsme ale nešli (nic pro nás) a pouze si objeli kolečko.

Vrátili jsme se na horskou dráhu Expedition Everest, ale podruhé už to nebylo ono.

Přes obchůdky se suvenýry jsme se přesunuli na parkoviště a do auta. Přejeli jsme do dalšího parku - Disney's Hollywood Studios.

Disney's Hollywood Studios

Po vstupu jsme si zjistili čekací doby dvou nejlepších atrakcí, kratší šli vystát a na delší udělat FastPass.

Cestou jsme se zastavili na Sunset Boulevardu na pouliční představení, a protože mě a bráchu to bavilo, Milka šla mezitím udělat FastPassy na Tower of Terror s tím, že se sejdeme u Rock’n’Roller Coasteru.

Fronta byla na půl hodiny, měli jsme místa velmi vepředu. Zápletka je taková, že jsme od Aerosmith dostali lístky do zákulisí (backstage passy) a je potřeba nás nějak dostat na vystoupení, tak nám sehnali velmi dlouhou a velmi rychlou limuzínu. Tu právě představuje vláček horské dráhy a dráha začíná brutální akcelerací. Cestou se míjejí dopravní značky, protože se jakoby řítíme ulicemi Los Angeles, a z reproduktorů za hlavou rockují Aerosmith. Hudba hraje podle toho, co se právě děje - když jsou ostřejší úseky, tak do toho víc řežou. Je to fakt působivé.

Po tomto zážitku jsme šli na Tower of Terror, ale FastPassy ještě neplatily a fronta byla příznivá, tak jsme to vystáli a FastPassy si schovali na památku.

Atrakce simuluje zblázněný výtah chátrajícího hotelu ze třicátých let a zvedá žaludek rychlými vertikálními posuvy (výjezdy a pády - freefall). Výjezdy a pády (odkud-kam) jsou pro každou jízdu náhodně generované, takže zážitek nikdy není stejný. Příběh je z knihovny seriálu Zóna soumraku (Twilight Zone) a autoři se jak se patří vyřádili. Nejsilnější zážitek je asi na začátku, když kabinka výtahu vyjede z šachty vpřed do chodby hotelu.

Přešli jsme přes polovinu parku a Milka se stavila na oběd (kuřecí rolka a hranolky, které jsme jí s bráchou snědli - $9.26). Poté jsme zamířili na nedalekou atrakci Backlot Tour, kde nás nechají nahlédnout do zákulisí tvorby filmů, ukáží rekvizity ze známých filmů a přiblíží filmařské triky.

Nejprve nám ukázali triky použité ve velkofilmu Pearl Harbor. Tři dobrovolníci z řad diváků dostali role a ve finále nám na displejích nad hlavami promítli sestříhaný výsledek s domixovanými dialogy. Musím připustit, že výsledný film byl o třídu kvalitnější, než jsem očekával. Holt kdo umí, umí :).

Druhá část byla procházka mezi regály plnými autentických rekvizit a hned poté nás posadili do vláčku a ukázali něco dalšího. Nemohla chybět ukázka záplavy s hořícím kamiónem, padajícími telegrafními sloupy a vybuchujícími barely plnými ropy.

Další atrakce na seznamu bylo Honey I Shrunk the Kids Playground. Nevěděl jsem, že je to hřiště pro děti, každopádně účel to splnilo i na dospělé. Ocitli jsme se zmenšeni do velikosti hmyzu a nad nás se tyčila tráva, houby, kancelářské svorky atd.

Protože jsme měli čas, šli jsme si stoupnout do 60 minutové fronty na Toy Story Mania, což mělo být 4D kino na motivy Příběhu hraček. Ještě jsme nestáli ani minutu a na displeji se objevila čekací doba 70 minut a za chvíli 80 minut. Brácha dostal jakousi čipovou kartu, která slouží právě na měření délky fronty (změří se rozdíl časů mezi získáním a odevzdáním). Čekání bylo dost úmorné, ale fronta každou chvíli postupovala, což je u kina dost zvláštní.

Až na konci jsme zjistili, že to kino není a byť se fasovaly brýle na 3D projekci, byli jsme usazení do vozíků s pistolemi. Vozík vždy zastavil u série displejů, na kterých byly obodované terče, do kterých jsme měli za úkol střílet. Celé to bylo skutečně trojrozměrné a skvělé bylo, že jsme viděli i své střely.

Střílelo se zatažením za provázek s kuličkou na konci, který čouhal ze zadní strany pistole. Snaha získat co nejvíce bodů měla za následek několikeré odumření ruky, ale byla to fakt děsná sranda.

Z atrakce jsme vyšli o 20 minut dříve, než jsem čekal, což bylo super, protože za půl hodiny začínala kaskadérská show Lights, Motors, Action! Extreme Stunt Show, která mívá obrovskou diváckou účast, protože se koná jen 2x denně.

Do arény se již hrnuly davy, ale urvali jsme dobrá místa. Problém byly pouze dva pilíře, které držely střechu a vadily ve výhledu.

Show byla senzační a obsahovala honičky aut i motorek, skoky, jízdu po dvou kolech, hořící i padající kaskadéry atd.

Po show jsme prošli ulice na motivy New Yorku a zamířili k východu, na parkoviště a do auta. Finální přesun byl opět do Epcotu, kde nás čeká večerní ohňostroj.

Epcot

Díky pokročilé hodině jsme mohli zaparkovat v docházkové vzdálenosti od vchodů a nemuseli se tak zdržovat čekáním na vláček.

První atrakcí bylo Hledá se Nemo, kterou jsme včera nestihli. Bylo to úchvatné! Už čekací zóna byla udělaná jako pod vodou, pak jsme si sedli do kontinuálně jedoucích škeblí a koukali na výjevy z filmu, které byly udělané kombinací modelů a projekce. Vyvrcholilo to projekcí protagonistů filmu do reálného akvária.

Když jsme vyšli z atrakce, prošli jsme skleněné válce a nádrže se živočichy, kteří se ve filmu objevili (mořští koníci, clownfish = Nemo atd.) Objevili jsme nádrž s kapustňáky a hlavně obří nádrž se spoustou ryb, rejnoků a nějakými delfíny a mořskými želvami.

Vyšli jsme ven a koukali, že začalo pršet, ale nic vážného.

Obešli jsme část parku nazvanou World Showcase, která zabírá dobrou polovinu celkové rozlohy a obsahuje tematické části s výjevy z Norska, Mexika, Číny, Německa, Francie, Itálie, Maroka, Británie a Kanady. Je to docela štreka, ale je na co koukat. U Itálie hráli O Sole Mio, u Francie kankán.

Chtěli jsme znovu na Test Track, ale asi kvůli dešti byl zavřený. Hlavně že na informačních tabulích psali čekací dobu 60 minut! Na Soarin se čekalo věčnost a na Mission: Space brácha nechtěl. Vymyslel jsem tedy náhradní program, ale celá budova, která skrývala několik atrakcí, byla zavřená.

Tak jsme si chtěli znovu projet Spaceship Earth, ale i ta byla zavřená, prý kvůli technickým problémům. Měli mít ještě dvě hodiny otevřeno a většina parku už byla zavřená!

Stížnost na služby zákazníkům neměla váhu, protože tam měli pěknou frontu (kdo by to čekal, že) a tak jsme se usadili v Innovations, což je místnost, do které jsou lidé vyplivnuti ze Spaceship Earth. Tam jsme hráli tamní minihry.

Brácha si šel koupit něco k jídlu a přišel s tím, že Test Track už je v provozu. Šli jsme zjistit frontu a byla zhruba stejně dlouhá, jako včera, což jsme odmítli čekat. Kromě toho zbývalo asi půl hodiny do ohňostroje a jestli park zavírá v devět, druhá polovina fronty bude mít nejspíše beztak smůlu. Ale v devět začíná ohňostroj, takže s tím zavíráním to asi nebude tak horké.

Zašli jsme ještě do suvenýrů, kde si Milka koupila preclíky v čokoládě ($9.54), které byly uzavřené magnetovým klipsem ve tvaru hlavy Mickey Mouse.

Vystoupení Illuminations probíhá na velkém jezeře, kolem kterého vede World Showcase. Zahrnuje hudbu, ohňostroj, lasery, oheň a projekci na rotující planetu Zemi. Určitě bylo fajn to vidět, i když čekání v zavíračkami ochromeném parku bylo tedy pekelné.

Společně s davy jsme došli na parkoviště a zamířili do hotelu. Spát jsme šli asi v 11.

Podstránky