USA.QeX.cz

Cestovní pojištění

Spojené státy jsou známy vysokými cenami ve zdravotnictví, proto důrazně doporučuji sjednat cestovní pojištění. Před každou cestou provádím průzkum trhu, před zimou 2010 to ale bylo extrémní - kvůli připojištění na sport. Některé pojišťovny mají sjezdové lyžování na upravených tratích přímo v základu, některé vyžadují připojištění na (zimní) sporty a některé to dokonce klasifikují mezi extrémní sporty.

USA všude spadá do poslední kategorie, označované obvykle „Svět“ a léčebné výlohy by neměly být menší, než 3 000 000 Kč. Za infarkt/mrtvici a několikadenní hospitalizaci na ARO (v USA „ICU“) se běžně fakturuje kolem $150 000 (ano, sto padesát tisíc dolarů :) což v přepočtu sahá právě ke třem milionům.

Je lepší zadat termíny včetně data příletu a odletu. Pojištění zavazadel je sporadické, protože se třeba nevztahuje na elektroniku v kufrech svěřených leteckému přepravci. Kromě toho přepravce by měl za zavazadla ručit. Rozhodně ale zvažte pojištění odpovědnosti (na auto není zas tak nutné, protože zde zase důrazně doporučujeme při půjčení zřídit LDW). A protože jsou to Spojené státy, může se hodit pojištění právních úkonů. My si ho nicméně nezřizujeme - nemáme rozjívené děti, ani nejsme mladicky nerozvážní ;-)

Zuby

Ceny se opravdu velmi různí. Uvedené rozsahy jsou velmi orientační a $50.00 může znamenat rozsah $15.00 - $120.00! Vše závisí na ceníku ordinace a závažnosti problému.

Důležité je, do jaké výše plnění jsou pojištěny zubní úkony. $50.00 zaplatíte na recepci, dalších $50.00 za lokalizaci problému.

Amalgámová plomba vychází kolem $100.00, rentgen cca $50.00.

Vytržení zubu je kolem $100.00, je-li to složištější (zlomený zub u dásně = chirurgické vytržení) kolem $300.00 a při komplikacích dokonce až $650.00. Vytržení zubu moudrosti se pohybuje od $300.00 do $500.00.

Shrnutí

Slovníček

AnglickyVýslovnostČesky
FillingFilin'Plomba
CavityKevidyDutina
MolarMoulrStolička
ToothTů§Zub
X-RayEks rejRentgen

Podstránky