USA.QeX.cz

Walmart

Wal-Mart Stores, Inc. je americký nadnárodní prodejce, provozující řetězec hypermarketů Walmart (dříve WAL★MART) a skladových prodejen Sam's Club. V rámci Fortune Global 500 je to třetí největší veřejnoprávní firma na světě, největší světový zaměstnavatel, s více než dvěma miliony zaměstnanců, jednou z nejhodnotnějších značek a největším obchodním řetězcem. Přesto je Walmart stále rodinným podnikem, který řídí rodina Waltonů, vlastnící 48 % akcií. Patří jim také řetězec členských prodejen Sam's Club.

Společnost byla založena Samem Waltonem v roce 1962, právní subjektivitu získala 31. října 1969 a veřejně obchodovatelná na Newyorské burze je od roku 1972 (kód WMT). Sídlo společnosti je v Bentonville, Arkansas.

V současné době provozuje Wal-Mart 11 000 prodejen v 27 zemích světa a funguje pod 55 názvy: v Mexiku jako Walmex, v UK (jediný stát Evropy) jako Asda, v Japonsku jako Seiyu, v Indii jako Best Price apod.

Kdysi býval Wal-Mart byl v Německu, ale vedení společnosti se v roce 2006 rozhodlo opustit trh kvůli ztrátám, způsobným vysokou konkurencí, a řetězec prodalo německé společnosti Metro AG (provozovatel obchodů Makro). Druhý takový neúspěch zaznamenali v Jižní Koreji.

Odlišností od našich hypermarketů mohou být:

Podstránky

Sousední stránky