USA.QeX.cz

Aspen Snowmass

Vstávali jsme brzy, v 5:40. Zabalili jsme a opustili motel směr Aspen, resp. Snowmass.

Parkoviště Town Park/Rodeo Lot jsme našli docela snadno, i bez GPS, protože ta nás vedla jinam :). Byla ale hrozná zima, tak jsme se oblékli v nedaleké stanici shuttle busu. Také jsme tam posnídali cup-caky (takové malé dortíky) z Walmartu

V 7:40 jsme nastoupili do busu směr Snowmass, lyže jsme umístili vně busu do držáků podobným těm na kabinových lanovkách. Před osmou jsme již stali u informačního a skipasového centra. Informace otevírali krátce po osmé a pokladny o čtvrt hodiny později.

Snowmass

Skipas na všechny čtyři kopce přišel i s daní na $101 ($96 bez), celkem tedy $303, což je kupodivu méně, než kolik stály ve Vailu. Od osmi jezdila přibližovací kabinka, od půl deváté pak zbytek lanovek. Počasí opět vyšlo báječně, ale byla hrozná zima (9°F = -14°C). Také bylo málo lidí a sjezdovky zůstaly dlouho upravené. Potěšil nás stánek, kde kromě všudypřítomných kapesníčků rozdávali i teplý cider a malé energetické tyčinky Cliff Bar.

Po půl jedenácté jsme sjeli k pokladnám, odkud jsme se vydali skrz Snowmass Mall na zastávku busu do Aspenu. Cestou jsme si vychutnali kávu zdarma. Čekali jsme asi 13 minut.

Aspen Highlands

Do střediska Aspen Highlands dorazili po cca 40 minutách s jedním přestupem. Tam je to mnohem menší, než Snowmass, takže jsme tam strávili jen asi hodinu a půl.

Aspen Mountain

Pak jsme opět počkali na bus a dojeli na Aspen Mountain, která se tyčí přímo nad Aspenem a je to TEN Aspen. Gondolou, která dokázala hrát hudbu z připojeného bráchova iPhonu (červenou kabinkou, černá to asi neumí), jsme vyjeli na vrchol. Sjezdovky a hlavně lanovky nic moc, vlastně jediné použitelné jet gondolou na vrchol a sjet přilehlými sjezdovkami zpět do údolí a opakovat. Jestli se na Aspen Mountain sjíždí celebrity kvůli lyžování, tak je tedy upřímně lituji :). Ten den tam nebylo nijak moc sněhu, místy pod manšestrem prosvítala hlína a měli jsme co dělat při vyhýbání se kamínkům. Uprostřed jedné ze sjezdovek byl fotograf, který fotil lyžaře na sjezdovce, takže po zjištění této skutečnosti se Milčiným středem zájmu stalo projet kolem fotografa.

Končili jsme v 15:30, kdy končí lanovky. Dali jsme si teplý cider a zašli se podívat na fotky ze svahu. Milka si za $39.11 objednala svojí fotku.

Pak jsme došli k busu, Milka si v čase čekání na bus skočila pro nějaké suvenýry ($21.70), a než se vrátila, bus už byl přistavený. Šinuli jsme se kolonami na parkoviště, kde jsme naházeli lyže do auta a vrátili se do Aspenu vrátit půjčené lyžařské vybavení a vyzvednout Milčinu profi fotku (od SharpShooters) z lyžování.

Vrácení lyží a vybavení šlo ráz na ráz, pouze naskenovali čárové kódy a na nic víc se neptali :). Neměli jsme lyže pojištěné, tak jsem se trochu obával, co řeknou na ty rýhy ve skluznici, ale tam na to nikdo ani nekoukl. Dokonce jim bylo i jedno, že jim tam přímo na místě odpadla z Milčiné helmy měkká výstelka, která má být správně přidělaná na pevno.

Začátek roadtripu

Sedli jsme do auta a vyrazili 350 mil směr Monument Valley. Z Aspenu se šinula dlouhá kolona aut, hlavně kvůli semaforům. Cestou jsme se stavili na večeři ve fastfoodu Arby's a pro benzín ($3.06 za galon, celkem $50.00).

Cestu jsem z velké části prospal, ale u Monument Valley jsem byl dost vzhůru na to, abych si udělal noční fotku. V půl jedné ráno jsme přijeli do hotelu přímo v Monument Valley (díky pokročilé hodině jsme neplatili $5 za vjezd), který tam v době naší předchozí návštěvy ještě nestál. Dostali jsme pokoj 217, který má, stejně jako všechny ostatní pokoje, výhled přímo na slavné "rukavice".

Podstránky