Díky výborným zkušenostem si nemohu odpustit reklamu firmě Asiana, provozující rezervační systém Letuška. Mají příznivé ceny, nabízejí ceny letenek včetně všech poplatků, lety jsou vyhledávány v inteligentním on-line rezervačním systému (osobně nemohu nic vytknout) a navíc jsou jednou z mála firem (bohužel), kteří si dokázali na sebe vzít „mou“ část transakce - samotné vyhledání letu a ceny letenky. Pouze jsem e-mailem zadal požadavek na termín a letiště a zpátky jsem dostal nabídku letů.
Každopádně letenky v roce 2010 jsme pořizovali přímo přes web Air France a oproti mému očekávání byly o pár set levnější, než u Letušky.
Hlavním dopravcem nabízejícím přímé lety z Prahy do New York City jsou Delta Air Lines s lety DL209 a DL8743, s codeshare Českých aerolinií s lety OK50 (OK5054) a OK51. ČSA na podzim 2009 vlastní linku do NYC zrušily - údajně kvůli nerentabilitě, ale prý létali vždy prakticky plně obsazeni.
Nevýhodou je větší aktivita celníků při návratu s kufry plnými amerického oblečení a elektroniky ;-)
Nejčastější přestupní letiště jsou:
Dále také:
CDG je křest ohněm. Špatně organizované a značené letiště, dlouhé přesuny autobusy „couráky“ mezi sousedícími terminály a, frankofilové prominou, spousta hatmatilky kolem.
Počítejte s tím, že v době zvýšeného turistického zájmu jsou letenky dražší. S vyšší cenou se setkáte od července do září, kolem Velikonoc, a kolem Vánoc (cca od 18.-20.12. do 2.1.).
Máme dobrou zkušenost s lowcostovou leteckou společností Frontier Airlines a AirTran Airways. Samozřejmě majoritní společností jsou American Airlines se základnou v Atlantě v Georgii. Vyhledávač levných letenek je třeba KAYAK, díky kterému jsme do Denveru levně letěli i s „nelowcostovým“ US Airways.